گفت و گوی اقتصادی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 14:30 به مدت 70 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اقتصادي

رئیس سازمان بهره وری: در چهار سال گذشته هیچ کشوری در آسیا به اندازه ایران در زمینه بهره وری رشد نداشته است

دکتر رویا طباطبایی گفت: سازمان ملی بهره وری ایران عضو سازمان بهره وری آسیایی و دبیرخانه سازمان آسیایی نیز تلقی می شود. به گفته دبیرکل سابق سازمان بهره وری آسیا، هیچ کشوری به اندازه ایران در چهار سال گذشته، رشد نداشته است.

1396/06/05
|
11:34
|

برنامه "گفتگوی اقتصادی" رادیو گفت وگو با موضوع بررسی عملکرد سازمان بهره وری و با حضور دکتر رویا طباطبایی رئیس سازمان بهره وری به روی آنتن رفت.

دکتر رویا طباطبایی در آغاز به تاریخچه تشکیل سازمان ملی بهره وری اشاره کرد و گفت: سازمان ملی بهره وری حدود 24 سال پیش تشکیل شد که در ابتدا به وزارت صنایع سنگین وابسته بود. بعد از مدتی به سازمان اداری و استخدامی کشور وابسته شد و پس از اینکه این سازمان با سازمان برنامه و بودجه کشور ادغام شدند، به زیرمجوعه سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور منتقل شد. در نهایت از حدود 9 ماه پیش سازمان اداری و استخدامی کشور مجددا تشکیل شد که سازمان بهره وری هم به زیر مجموعه این سازمان آمده است.

وی افزود: همانطور که می بینید سازمان تغییرات زیادی داشته است اما وضعیت امروز سازمان از ابتدای برنامه پنجم و بر اساس آئین نامه اجرایی ماده 79 برنامه پنجم آغاز شد. تغییرات و تحولاتی که نهاد متولی بهره وری در ایران رخ داده است، خیلی بیش از حد است و در عمر 24 ساله این سازمان بیش از 7 بار تغییر کرده است.

وی وابسته بودن سازمان بهره وری در هر کشوری به بخش های مختلف حاکمیت را تابعی از میزان توسعه یافتگی کشورها دانست و عنوان داشت: در کره جنوبی، سازمان بهره وری به وزارت صنعت، تجارت و انرژی وابسته است. در ژاپن تا 50 سال به وزارت امور خارجه ژاپن وابسته بود زیرا در حوزه اقدامات برون مرزی فعالیت زیادی انجام می داد اما در حال حاضر تقریبا در حال خصوصی شدن است. برای ایران که بخش دولتی بزرگ است و هم اینکه بهره وری رشد زیادی پیدا نکرده است، نیاز است به عنوان نهاد حاکمیتی باشد.

رئیس سازمان ملی بهره وری با بیان اینکه آئین نامه اجرایی ماده 79 برنامه پنجم با وجود به اتمام رسیدن، حکم اساسنامه را دارد، اظهار داشت: سازمان بهره وری فقط مختص به ادارات نیست و باید در تمام بخش های کلان و خرد اقتصادی و حتی در سطح فردی تلاش کند تا بهره وری را در این بخش ها ارتقاء دهد.

وی تصریح داشت: اینکه بتوانیم بهره وری را در دستگاه های اجرایی و نظامات اداری ارتقاء دهیم، یک نیاز خیلی ضروری برای حال حاضر است. تا چند سال قبل سازمان ملی بهره وری یک سازمان تحلیل رفته و تقریبا مضمحل شده بود اما در چند سال گذشته توانستیم جایگاه این سازمان را به دست بیاوریم.

طباطبایی خاطرنشان کرد: سازمان ملی بهره وری به جز جایگاه داخلی، یک جایگاه بین المللی نیز دارد؛ سازمان ملی بهره وری ایران عضو سازمان بهره وری آسیایی نیز است و سازمان ملی بهره وری، دبیرخانه سازمان آسیایی نیز تلقی می شود. به گفته دبیرکل سابق سازمان بهره وری آسیا، هیچ کشوری به اندازه ایران در چهار سال گذشته، رشد نداشته است.

وی ضمن اشاره به اینکه در مدت فعالیت در این سازمان به عنوان رئیس سازمان بهره وری، از حمایت خوبی برخودار بوده است، گفت: بهره وری با وجود اینکه در قوانین پنج ساله توسعه وجود داشته و در سیاست های کلی مورد نظام و اقتصاد مقاومتی مورد توجه است، اما توجه زیادی به آن نشده است زیرا اساسا بهره وری مسئله ای نیست که فقط مربوط به یک سازمان باشد بلکه در تمام سطوح کلان، بخشی، استانی و فردی مطرح است.

رئیس سازمان ملی بهره وری با بیان اینکه قرار است در برنامه ششم، 35 درصد از رشد اقتصادی از طریق بهره وری حاصل شود، گفت: این موضوع یعنی تمام وزارت خانه ها، نهادهای عمومی غیر دولتی و تمام قوا باید برای ارتقای بهره وری گام بردارند و سازمان ملی بهره ورری می تواند نقش مرکز ثقل داشته باشد تا هماهنگی های لازم را ایجاد کند.

وی افزود: ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی یکسری برنامه ملی در حوزه اقتصاد مقاومتی طراحی کرده است که شماره نخست آن برنامه ملی ارتقاء بهره وری بود. ذیل این برنامه ملی، چهار طرح ارتقاء بهره وری سرمایه، ارتقاء بهره وری نیروی کار، انرژی و آب را نیز طراحی کردیم. در هر کدام از این طرح ها، تعدادی پروژه مصوب شده است.

طباطبایی درباره ارتقاء بهره برداری در برنامه های آینده گفت: قرار است در یک سال و نیم آینده ده درصد بهره وری داشته باشیم. بنا داریم بهره وری را شش ماهه نخست 96 و 95 با زمان قبل از آن مقایسه کنیم تا آماری از وضعیت بهره وری به دست بیاوریم. برای بررسی این موضوع نیاز است تعدادی از بنگاه ها مورد بررسی قرار گیرد.

وی بیان داشت: تعریف کامل بهره وری کار درست را درست انجام دادن است. حقیقت این است که نمی توان با امکانات و توانایی ها همه کارهای مد نظر را انجام داد بلکه باید بهترین کارها را که می توانیم انجام دهیم، به پایان برسانیم و بعد به سراغ فعالیت ها و کارهای دیگر در هر حوزه برویم تا به این شکل بهره وری در یک بخش افزایش پیدا کند. البته شرط مهم دیگر بهره وری این است که یک کار را با کمترین انرژی و هزینه انجام دهیم و در عین حال بیشترین سود را بدست بیاوریم.

دسترسی سریع
گفت و گوی اقتصادی