گفت و گوی اقتصادی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 14:30 به مدت 70 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اقتصادي

رییس كارگروه اقتصاد مقاومتی بسیج: بسیج با ظرفیت مردمی توان تحقق اقتصاد مقاومتی را دارد

رعیتی فرگفت:یکی از سیاست های اصلی مقام معظم رهبری در ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی، مردمی کردن اقتصاد بوده، لذا بسیج با ظرفیت مردمی توان تحقق این امر را دارد.

1396/09/01
|
11:45
|

علی رعیتی فر رییس کارگروه اقتصاد مقاومتی بسیج، در برنامه گفت و گوی اقتصادی رادیو گفت و گو در خصوص بسیج و تحقق اقتصاد مقاومتی اظهار کرد:یکی از شعارهای اصلی انقلاب ما استقلال آزادی و جمهوری اسلامی بوده که مادر حوزه های مختلف امنیتی، اجتماعی و سیاسی استقلالمان را حفظ کرده ایم اما در حوزه اقتصاد نتوانسته ایم از وابستگی ها رهایی بیابیم و خودمان را در این حوزه درون زا و از ظرفیت های داخلی کشورمان استفاده کنیم.

وی افزود: اتفاقات 30 سال گذشته نشان می دهد که ما مردم را در اقتصاد خیلی دخیل نکرده ایم و این امر موجب شده بنگاههای شکل گرفته خصولتی و دولتی از ظرفیت مردمی استفاده نکرده اند و عموم مردم در اقتصاد بیگانه هستند.

رعیتی فر بیان کرد: یکی از سیاست های اصلی مقام معظم رهبری در ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی، مردمی کردن اقتصاد بوده است ، لذا بسیج با ظرفیت مردمی که دارد و در اقصی نقاط کشور به صورت یک شبکه گسترده است در اولین کار قرارگاه جهاد اقتصادی را تشکیل داد و در این قرارگاه دستورالعمل و اهدافی را دراستای استفاده از ظرفیت مردمی مشخص کرد.

رییس کارگروه اقتصاد مقاومتی بسیج گفت: بعد از تحریم های سال 91 یکی از فعالیت های عمده ما به سمت تامین امنیت غذایی معطوف شد که بتوانیم با پتانسیل موجود در کشور به تامین غذای مردم کمک کنیم واگر بتوانیم از تولید ملی حمایت و استانداردهای لازم را رعایت کنیم قطعا می توانیم از پتانسیل کشور در جهت صادرات نیز بهره مند شویم.

وی ادامه داد: بسیج در طی چندسال گذشته پیگیری هایی را در امر علمی کردن کشاورزی انجام داده است که در این راستا کانون هایی تشکیل شده که با استفاده از فارغ التحصیلان رشته مهندسی کشاورزی به کشاورزان مبانی علمی را آموزش را داده تا ظرفیت تولید افزایش یابد.

رعیتی فر تصریح کرد:حمایت از تولید ملی یکی از اهداف اصلی اقتصاد مقاومتی است. در حال حاضر با کمک این مهندسان تلاش کرده ایم که حداقل بهره وری را در بحث تولید گندم از 3 تن به 4 تن ارتقا بدهیم و این امر در حوزه های مختلف کشاورزی نیز در حال پیگیری است .

وی افزود: در 4 سال گذشته که قرارگاه جهاد اقتصادی فعال شد در کل کشور حدود 134 هزار کارگاه کوچک و مشاغل خانگی راه اندازی کردیم که عمدتا در حوزه کشاورزی و تامین امنیت غذایی بود لذا از سال 95 که تولیداتمان افزایش پیدا کرد صنایع تبدیلی را نیز به این بخش اضافه کردیم .

رییس کارگروه اقتصاد مقاومتی بسیج اظهار کرد: ما در ابتدای راه هستیم و شاید بتوانیم در آینده با شبکه سازی کارگاه های تولیدی کوچک گام های خوبی برداریم که محصولات با استاندارد لازم تولید و به ابزارهای جهانی هم عرضه بشود لذا گسترش این فعالیت مستلزم کمک همه اقشار و ارکان جامعه است.

دسترسی سریع
گفت و گوی اقتصادی