گفت و گوی اقتصادی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 14:30 به مدت 70 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اقتصادي

عباس نیا در مصاحبه با رادیو گفت و گو مطرح كرد: رفع چالش تامین مالی در گرو بهبود محیر کسب و کار

ریاست دپارتمان صنعت و بازرگانی مرکز پژوهشی آرا گفت:اگر قرار است چالش های تامین مالی مرتفع بشود لازم است که محیط کسب و کار را بهبود ببخشیم و قوانین دست و پاگیربرای سرمایه گذاران و بنگاه های اقتصادی باید از بین برود.

1396/09/02
|
09:26
|

دکتر محمد عباس نیا ریاست دپارتمان صنعت و بازرگانی مرکز پژوهشی آرا،در گفت و گوی اقتصادی رادیو گفت و گو در خصوص تولید و اشتغال و چالش های تامین مالی اظهار کرد:اگر قرار است شغلی ایجاد شود باید سرمایه گذاری در این راستا صورت گیرد و برای جذب سرمایه گذاری نیز نیاز به بسترهای لازم داریم و تا زمانیکه این اتفاق رخ ندهد راه دشواری را برای تولید و اشتغال در پبیش رو خواهیم داشت.

وی افزود:هزینه تامین مالی در کشور ما باید مدیریت شود که این امر یکی از چالش های اساسی در این حوزه است که این هزینه مالی قسمت های مختلف از قبیل سود بانکی،نرخ ارز را در بر می گیرد .

ریاست دپارتمان صنعت و بازرگانی مرکز پژوهشی آرا گفت:در حوزه چالش تامین مالی این چالش ها به چهار دسته بین المللی، کلان و چالش های صنعت و بنگاه تقسیم می شوند .

عباس نیا تصریح کرد:یکی از وظایف اصلی بازار ثانویه ، تقویت بازار اولیه و پیش بردن بخش واقعی اقتصاد است،اما پتانسیل هایی در ذات بازار سرمایه وجود دارد که این ظرفیت می تواند کمک کننده به مسیر حرکت باشد.

وی ادامه داد:در موضوع قیمت گذاری بازار سرمایه یکی از مسیر هایی است که در کشف قیمت ها برای ارزش گذاری شرکت ها کمک کننده است .

ریاست دپارتمان صنعت و بازرگانی مرکز پژوهشی آرا با بیان اینکه بحث حمایت از تولید همیشه مطرح می شود ،گفت: باید راهکاری ارائه شود که توازن و تعادل به وجود بیاید تا کمک های دولتی منجر به ایجاد رانت غیر مولد نشود.

عباس نیا تاکید کرد:اگر قرار است چالش های تامین مالی مرتفع بشود لازم است که محیط کسب و کار را بهبود ببخشیم و قوانین دست و پاگیربرای سرمایه گذاران و بنگاه های اقتصادی باید از بین برود و این امر وظیفه اصلی دولت است و همچنین دولت باید از مسیر سرمایه گذاران فاصله بگیرد .

دسترسی سریع
گفت و گوی اقتصادی