گفت و گوی اقتصادی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 14:30 به مدت 70 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اقتصادي

رئیس اتاق بازرگانی صنایع، معاون و كشاورزی فارس: عملکرد سازمان حمایت به افزایش تقلب دامن می زند

رازقی گفت: نوع عملکرد سازمان حمایت از مصرف کننده در بازار بیشتر منجر به تقلب شده چراکه این سازمان فقط بر قیمت کالا نظارت دارد.

1398/08/21
|
15:30
|

برنامه "گفت و گوی اقتصادی" با موضوع ضربه تقلب به تولید و با حضور جمال رازقی رئیس اتاق بازرگانی صنایع و معاون و کشاورزی استان فارس از آنتن رادیو گفت و گو پخش شد.

رازقی در مصاحبه با رادیو گفت و گو بیان کرد: با وجود تعدد دستگاه های نظارتی برای تولید اما کالاهای تقلبی در بازار عرضه می شوند.

وی افزود: هر چه قدر که کشورها از نظر امنیت و آزادی اقتصادی در سطح بالاتری باشند رقابت پذیری آنها هم بیشتر خواهد شد. با تولید کالای با کیفیت بازار کالای تقلبی کوچکتر می شود و البته برعکس این موضوع نیز صادق است.

رئیس اتاق بازرگانی صنایع و معاون و کشاورزی استان فارس یادآور شد: ذرت های آلوده، تولید آب معدنی مورد دار در دوره وزیر بهداشت سابق، گندم های آلوده و روغن پالم از جمله مواردی اند که با وجود تعدد دستگاه های نظارتی اتفاق افتاده اند و سوال برانگیز است.

این مقام مسئول تصریح کرد: نوع عملکرد سازمان حمایت از مصرف کننده در بازار بیشتر منجر به تقلب شده است، این سازمان فقط بر قیمت کالا نظارت دارد و از طرف تعیین غیرکارشناسانه قیمت ها باعث می شود تولید کننده برای حفظ موجودیت خود دست به هر کاری بزند.

وی همچنین درخصوص نقش سطح درآمد مردم در این خصوص گفت: با کاهش سطح درآمد مردم در اثر تورم و نوع سیاست های اقتصادی، طبیعی است که مصرف کننده به دنبال کالای ارزان قیمت باشد بدین ترتیب تولید کننده ی کالای با کیفیت هم سهم عمده ای از بازار خود را از دست خواهد داد.

رازقی در ادامه، تقلب را معلول فضای کسب و کار و پایین بودن قدرت خرید مردم و نوع قوانین و مقررات دانست و افزود: ما راهی جز اصلاح سیاست های کلان در جهت تولید ثروت نداریم.

رئیس اتاق بازرگانی صنایع و معاون و کشاورزی استان فارس اضافه کرد: راهکار اصلی حل مشکل قاچاق و تقلب، بهبود فضای کسب و کار، رونق تولید و افزایش سطح درآمد مردم است.

دسترسی سریع
گفت و گوی اقتصادی