گفت و گوی اقتصادی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 14:30 به مدت 70 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اقتصادي

یك استاد دانشگاه: روحیه جهادی منجر به تحولات اقتصادی می‌شود

نیاوند در رادیو گفت‌وگو ترویج و اشاعه فرهنگ و الگوی دوران دفاع مقدس و جهاد اقتصادی در بین مردم و مسئولان را ضروری خواند و گفت: ترویج این روحیه منجر به تحولات اقتصادی خواهد شد.

1400/07/05
|
09:07
|

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت وگو، دکتر عباس نیاوند فعال سیاسی و اقتصادی، از رزمندگان و ایثارگران دوران هشت سال دفاع مقدس و استاد دانشگاه با برنامه «گفتگوی اقتصادی» درمورد جهاد اقتصادی و اقتصاد مقاومتی در آئینه تجربیات مدیریتی دوران دفاع مقدس گفتگو کرد.

نیاوند تنها راه نجات اقتصاد کشور و تحقق اقتصاد مقاومتی را در مردمی شدن اقتصاد دانست و گفت: همانطورکه دفاع مقدس مردمی بود و نتایج ارزشمندی را برای حفظ و دفاع از کیان کشور رقم زد اقتصاد مقاومتی را هم باید مردمی کرد.

وی با بیان اینکه تحقق اقتصاد مقاومتی نیازمند یک اراده و اهتمام جدی در پیکره دولت و بخش خصولتی است افزود: متأسفانه هنوز مکانیزم خوبی برای واگذاری واحدهای تولیدی دولتی و خصولتی به بخش خصوصی تعریف نشده است.

این استاد دانشگاه در رادیو گفت وگو تصریح کرد: برخی وزارتخانه ها و سازمان های دولتی، شرکت ها را حیاط خلوت خود می دانند و اهتمامی برای واگذاری شرکتها به مردم و بخش خصوصی ندارند تا یک پویایی در اقتصاد کشور ایجاد شود.

نیاوند ترویج و اشاعه فرهنگ و الگوی دوران دفاع مقدس و جهاد اقتصادی در بین مردم و مسئولان را ضروری خواند و گفت: ترویج این روحیه منجر به تحولات اقتصادی خواهد شد.

وی که از رزمندگان و ایثارگران دوران هشت سال دفاع مقدس است در ادامه تأکید کرد: دولت باید بحث نظارت و سیاست گذاری و رفع موانع و پشتیبانی ها را برای اقتصاد دنبال کند تا بخش عظیمی از اقتصاد در اختیار مردم قرار گیرد.

نیاوند مدیریت جهادی و انقلابی در پهنه اقتصاد کشور را برای تولید ثروت مشروع به عنوان جهاد فی سبیل الله ضروری دانست و گفت: اگر فرهنگ جهادی و انقلابی مانند دوران جنگ اشاعه داده شود نتیجه خواهیم گرفت.

استاد دانشگاه با اذعان به نبود تعادل و توازن بین سرمایه های توسعه ای کشور گفت: راهکار حل مشکلات اقتصادی، افزایش بهره وری و اجرای اقتصاد مقاومتی است.

دسترسی سریع
گفت و گوی اقتصادی