گفت و گوی اقتصادی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 14:30 به مدت 70 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اقتصادي

حدادنژاد: کشاورزان باید از آموزش‌های نوین مطلع شوند

رئیس اداره کل توسعه خدمات بیمه کشاورزی صندوق بیمه کشاورزی در رادیو گفت‌وگو ارائه آموزش های به روز و بحث ترویج کشاورزی با الگوی صحیح را ضروری خواند و گفت: اگر کشاورز آگاه و مطلع باشد کیفیت محصولات هم بیشتر خواهد شد.

1400/07/17
|
10:05
|

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت وگو، مهندس حسین حدادنژاد رئیس اداره کل توسعه خدمات بیمه کشاورزی صندوق بیمه کشاورزی با برنامه «گفتگوی اقتصادی» درمورد نقش روستاییان و عشایر به عنوان نیروهای مولد در امنیت غذایی کشور در حوزه اقتصاد مقاومتی گفتگو کرد.

حدادنژاد گفت: بخش کشاورزی کشورمان علاوه بر وظیفه تأمین امنیت غذایی، از نظر اشتغال و نیز اقتصاد نیز بسیار تأثیرگذار است.

وی با بیان اینکه 25 درصد اشتغال کشور توسط بخش کشاورزی تأمین می شود افزود: کشور ما از نظر اقلیمی و کشاورزی دارای تنوع زیادی است و همین باعث شده که انواع تولیدات کشاورزی را داشته باشیم.

رئیس اداره کل توسعه خدمات بیمه کشاورزی صندوق بیمه کشاورزی خاطرنشان کرد: بحث حمایت از بخش کشاورزی در برابر انواع ریسک ها از جمله ریسک های اقلیم و قهری بر عهده دولت و صندوق بیمه کشاورزی و با هدف حمایت از تولید صورت می گیرد.

حدادنژاد در رادیو گفت وگو با اذعان به ضرورت تولید محصولات کشاورزی با فناوری قوی تر و تکنولوژی به روز گفت: خوشبختانه بخش کشاورزی ما از دانش بومی قوی برخوردار است اما هنر این است که این دو را با هم ترکیب کنیم.

وی درمورد نقش صندوق بیمه کشاورزی در حمایت از روستاییان و عشایر کشور گفت: صندوق بیمه کشاورزی در طول این 37 سال، از نظر تنوع خدمات و تحت پوشش قرار دادن محصولات و افراد، حالت توسعه ای داشته و کشاورزان می توانند از انواع خدمات بیمه ای استفاده کنند.

حدادنژاد با اشاره به اینکه هدف صندوق بیمه کشاورزی، جبران قسمتی از ضرر و زیان با مشارکت بیمه و دولت و خود کشاورزان و کمک به چرخه تولید افزود: دولتها در ارتباط با کمک های بیمه ای کشاورزان هیچ محدودیتی ندارد و بستگی به بودجه دولت و همت خود کشاورزان و میزان خسارتها دارد.

رئیس اداره کل توسعه خدمات بیمه کشاورزی صندوق بیمه کشاورزی ارائه آموزش های به روز و بحث ترویج کشاورزی با الگوی صحیح را ضروری خواند و گفت: اگر کشاورز آگاه و مطلع باشد کیفیت محصولات هم بیشتر خواهد شد.

حدادنژاد بر این باور است که تکمیل زنجیره ی تولید بسیاری از مشکلات و مسائل را حل می کند و به دنبال آن برنامه های دیگر نیز تنظیم خواهندشد.

دسترسی سریع
گفت و گوی اقتصادی