گفت و گوی اقتصادی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 14:30 به مدت 70 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اقتصادي

دلیری عنوان كرد: پرداخت بیش از 13 هزار میلیارد تومان تسهیلات به روستاییان

معاون اداره کل سرمایه گذاری و اشتغال توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری در رادیو گفت و گو اظهارکرد: تاکنون بیش از 13 هزار میلیارد تومان به مناطق روستایی و عشایری در قالب تسهیلات پرداخت شده است.

1400/07/17
|
13:10
|

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت وگو، دکتر حسین دلیری، معاون اداره کل سرمایه گذاری و اشتغال توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری با برنامه «گفتگوی اقتصادی» درمورد نقش روستاییان و عشایر به عنوان نیروهای مولد در امنیت غذایی کشور در حوزه اقتصاد مقاومتی گفتگو کرد.

دلیری با اذعان به اهمیت ویژه سرمایه گذاری در روستاها گفت: نگاه به روستاها در سالهای اخیر از حالت تک بعدی به حالت زیربنایی و توسعه ای تغییر کرده است.
وی به اقدامات حمایتی در این زمینه نیز اشاره و اظهارکرد: با موافقت مقام معظم رهبری در سالهای اخیر مبلغ 1.5 میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی برای توسعه سرمایه گذاری مناطق روستایی اختصاص یافت که به مناطق روستایی و عشایری در حال پرداخت است.

معاون اداره کل سرمایه گذاری و اشتغال توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری گفت: معاونت توسعه روستایی از طریق تفاهم نامه هایی با بانک های عامل و موسسات اعتباری در حد توان منابعی را برای حمایت از اشتغال و سرمایه گذاری در مناطق روستایی تجهیز کرد.

دلیری در رادیو گفت وگو با بیان اینکه پرداخت تسهیلات به روستاییان با توجه به شرایط آنها و با شرایط آسان تری نسبت به شهرنشینان انجام می شود گفت: از آنجایی که املاک و وثایق روستاییان از نظر ارزش اعتباری پایین تر است و یا اسناد رسمی ندارند سعی شده که حتی الامکان و البته تا جایی که قانون اجازه می دهد شرایط برای پرداخت تسهیلات آسان از جمله از نظر ضمانت آسان تر شود.

وی تسهیل سرمایه گذاری در مناطق روستایی را نیز ضروری خواند و گفت: تلاش ما این است که از این مناطق حمایت جدی تری انجام و تسهیلاتی نیز پرداخت شود.

معاون اداره کل سرمایه گذاری و اشتغال توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری در رادیو گفت وگو عنوان کرد: تاکنون بیش از 13 هزار میلیارد تومان به مناطق روستایی و عشایری در قالب تسهیلات پرداخت شده است.

دسترسی سریع
گفت و گوی اقتصادی