گفت وگوی علمی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 21:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي علمي

دبیر كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس: جهاد دانشگاهی طلسم و انحصار علمی و فناوری را در بسیاری از حوزه ها شکسته است

دبیر کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: جهاد دانشگاهی در حوزه هایی قدم زده که تصور می شد نتوانیم توفیقی داشته باشیم. جهاد این طلسم و انحصار علمی و فناوری را در بسیاری از حوزه ها شکسته و حس خودباوری و اتکای به نفس را ایجاد کرده است.

1397/05/19
|
10:27
|

برنامه «گفت و گوی علمی» رادیو گفت و گو با موضوع جهاد دانشگاهی و با حضور دکتر علیرضا سلیمی دبیر کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی به روی آنتن رفت.

علیرضا سلیمی با اشاره به جهاد دانشگاهی، گفت: جهاد دانشگاهی، مجموعه ای است که کار جهادی به معنای کار پیوسته، مستمر همراه با خلوص نیت و با نگاه به افق های دور و با خستگی ناپذیری انجام می دهد و به هیچ وجه میدان را خالی نمی کند.

وی در خصوص ویژگی های جهاد دانشگاهی اظهار داشت: زمان شناسی در کار جهادی حرف اول را می زند، همچنین موقعیت شناسی، نیاز سنجی، پرکاری و جدیت و استفاده ازهمه ظرفیت ها از ویژگی هایی است که در جهاد دانشگاهی وجود دارد. یاس و ناامیدی در کار جهادی راه ندارد یعنی تلاش برای باز کردن یک پنجره به سمت نور است.

دبیر کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به نقش جهاد دانشگاهی در عرصه علم و دانش اشاره کرد و گفت: در سال های پس از انقلاب جهاد دانشگاهی توانسته، با جذب نیروهای توانمند و متخصص از یک سو و نیازسنجی و کار مستمر از سوی دیگر، اقدامات درخوری را در حوزه علم و دانش در کشور به سامان برساند.

وی ضمن بیان اینکه فعالیت های جهاد دانشگاهی صرفا منحصر به دو حوزه پزشک و علوم انسانی نبوده است و در حوزه های دیگر هم اقداماتی شایسته ای را انجام داده است، عنوان کرد: جهاد دانشگاهی توانسته بخشی از نیازهای کشور به فناوری را تامین کند یعنی در حوزه هایی قدم زده و تلاش کرده که تصور می شد شاید در این حوزه ها نتوانیم توفیقی داشته باشیم و برخی حتی تصور می کردند در این حوزه ها ما پیوسته نیاز به کشورهای دیگر داریم.

سلیمی افزود: جهاد این طلسم و انحصار علمی و فناوری را در بسیاری از حوزه ها شکسته است و یک حس خودباوری و اتکای به نفس را در دانشجویان ایجاد کرده است.
وی در خاتمه اظهار داشت: در مجموع کارنامه جهاد مثبت است البته اگر بخواهیم از نظر کیفیت توفیقات جهاد دانشگاهی افزون شود حتما باید نقاط ضعف خود را برطرف کند.

دسترسی سریع
گفت و گوی علمی