گفت وگوی علمی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 21:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي علمي

مدیر كل غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو بیان كرد: خیال مردم از کالاهای دارای مجوز سازمان غذا و دارو آسوده باشد

مدیر کل غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو تاکید کرد: وقتی محصولی مجوز پروانه ساخت و عرضه را از سازمان غذا و دارو گرفت، مصرف کننده می تواند با خیال آسوده آن را مصرف کند.

1397/06/02
|
08:52
|

برنامه «گفت و گوی علمی» رادیو گفت و گو با موضوع غذا و دارو و سلامت جامعه و با حضور دکتر وحید مفید مدیر کل غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو روانه آنتن شد.

وحید مفید در آغاز با اشاره به نظارت بر مواد غذایی و آشامیدنی، گفت: بر اساس قانونی که قدمتی بیش از 50 سال دارد، هر بر تولید و هم بر واردات محصولات غذایی و آشامیدنی نظارت داریم.

وی درباره روند نظارت بر مواد غذایی داخلی توضیح داد و اظهار داشت: از زمانی که شرکت یا فردی قصد احداث کارخانه دارد، باید در محل مناسبی آن را تولید کند تا آلاینده ها در اطراف آن نباشند و این موضوع باید به تایید اداره غذایی و آشامیدنی سازمان برسد. بعد از احداث موضوع شرایط خوب ساخت را بررسی می کنیم تا سالن ها و آزمایشگاه ها از نظر بهداشتی درست باشند و برای این موضوع کارخانه باید فردی را به عنوان مسئول کنترل کیفیت استخدام کند.

مدیر کل غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو تصریح کرد: به طور کلی برای تولید کننده داخلی سه موضوع اصلی مد نظر قرار داده ایم؛ نخست محصول غذایی که قرار است به مردم عرضه شود، در چه جایی تولید شده است. توسط چه فردی تولید شده است یعنی تولید کننده اهلیت این کار را داشته باشد و سوم اینکه فرمالیسیون و ترکیب آن مشخص باشد و از مواد غیر مجاز استفاده نشود.
وی تاکید کرد: وقتی محصولی مجوز پروانه ساخت و عرضه را از سازمان غذا و دارو گرفت، مصرف کننده می تواند با خیال آسوده آن را مصرف کند. این پروانه ساخت در ذیل سیب سلامت که آرم سازمان غذا و دارو است، آمده است. بعد از اینکه پروانه ساخت اعطا شد، کنترل های بعدی صورت می گیرد که این کنترل ها هم در کارخانه و هم در سطح عرضه انجام می شود.

مفید درباره محصولات وارداتی نیز توضیح داد و عنوان کرد: به استناد ماده 16 قانون مواد خوردنی و آشامیدنی، هر فرآورده ای که وارد کشور می شود باید توسط وزارت بهداشت بررسی شود. در درجه نخست، ترکیب آن مورد بررسی قرار می گیرد و سپس اهلیت تولید کننده بررسی می شود تا اعتبار آن تائید شود. همچنین محصول وارداتی باید گواهی بهداشت یا مجوز مصرف در مبدا را داشته باشد و این بدان معنا است، کالایی که صرفا برای صادرات به ایران ساخته شده باشد، مجوز ورود به ایران نمی گیرد.

دسترسی سریع
گفت و گوی علمی