گفت وگوی علمی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 21:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي علمي

مدیرعامل بنیاد خیریه دانش: تحریم ها موسسات خیریه را هم درگیر کرده است

احمد ایرانشاهی گفت: متأسفانه تحریم های ظالمانه آمریکا شامل مسائل خیریه هم شده و کار را سخت کرده است.

1399/08/03
|
09:45
|

به گزارش رادیو گفت وگو، احمد ایرانشاهی مدیرعامل و مشاور هیئت مدیره بنیاد دانش در برنامه «گفتگوی علمی» گفت: موسسه دانش در سال 1374 و در جهت حمایت از دانش آموزان با استعداد و در عین حال محروم تأسیس شد البته در آن سالها کمک های خیریه به شکل تخصصی امروز نبود و کمتر مسائل تحصیلی را در برمی گرفت.

وی افزود: گرچه ما در آغاز کار، الگویی برای این کار در ایران نداشتیم اما با الگوگیری از فعالیت موسسات موفق خارجی شروع به کار کرده و به مرور حرفه ای شدیم بطوریکه الان بنیاد کودک 11 هزار بورسیه تحت پوشش دارد.

مشاور هیئت مدیره بنیاد دانش اظهارکرد: در حال حاضر بسیاری از ایرانیان مقیم خارج علاقمند هستند که با کشورمان ارتباط گرفته و به بچه های نیازمند کمک کنند اما کار خیلی زیادی در این زمینه انجام نشده و متأسفانه تحریم های ظالمانه آمریکا شامل مسائل خیریه هم شده و کار را سخت کرده است.

ایرانشاهی در بخش دیگر از این «گفتگوی علمی» رادیو گفت و گو، نقش اداره اوقاف در امور خیریه را تا حدودی کمرنگ ارزیابی کرد و گفت: در یک مقطع زمانی استقبال از موسسه به قدری زیاد شده بود که ما باید کارمند استخدام می کردیم اما هیئت مدیره اجازه برداشت از محل وجوهات بچه ها برای هزینه های جاری را نمی داد و لذا از اداره اوقاف این درخواست را کردیم که متاسفانه این هم نتیجه بخش نبود و نهایتاً یک هموطن اصفهانی مقیم خارج که پزشک هم بود محلی را در اختیار خیریه ما قرار داد.

مدیرعامل و مشاور هیئت مدیره بنیاد دانش که تجربه 25 ساله در این حوزه را دارد، تعامل سازنده بین سازمان اوقاف و موسسات امور خیریه را در ایران بسیار ضروری برشمرد و گفت: اگر سازمان اوقاف ارتباطش را با موسسات خیریه معتبر کشور قوی تر کند در آینده فضای بسیار بزرگ و موثری در حوزه وقف ایجاد خواهد شد.

دسترسی سریع
گفت و گوی علمی