گفت وگوی علمی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 21:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي علمي

مهدی رحمانی در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو: حضور با اقتدار بسیج در فضای مجازی/ شبهات را لحظه‌ای رصد می‌کنیم

فرمانده بسیج کارکنان دانشگاه خوارزمی با اشاره به حضور مقتدرانه بسیج در فضای رسانه‌ای گفت: هم اکنون فضای مجازی در اختیار بسیج است و به محض شبهه پراکنی دشمن، بسیج بلافاصله و به صورت گسترده پاسخ شبهات را می‌دهد.

1399/09/03
|
09:21
|

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت وگو، دکتر مهدی رحمانی فرمانده بسیج کارکنان دانشگاه خوارزمی در برنامه «گفتگوی علمی» اظهارکرد: آمریکا و استکبار هر روز با نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در جنگ و تخاصم هستند و این ریشه در تفاوت مکتب و اعتقادات این دو گروه دارد.

وی با بیان اینکه کشورهای استکباری روش تخاصم با جمهوری اسلامی ایران را تغییر داده‌اند افزود: امروز عمده سلاح مخرب استکبار، اینترنت است و برای همین هم کمیته جنگ مجلس نمایندگان آمریکا در سال 2010 مبلغ 55 میلیون دلار را فقط برای براندازی نظام اسلامی در عرصه جنگ نرم تصویب کرد.

فرمانده بسیج کارکنان دانشگاه خوارزمی گفت: هدف اصلی نظام استکبار این است که با ایجاد تغییر رفتار در نظام جمهوری اسلامی ایران به تغییر ساختارها برسد که البته در تغییر رفتار در جنگ به دلیل تفکر بسیجی و نهضت حسینی حاکم بر جامعه موفق نشدند و از این رو جنگ نرم را در ابعاد مختلف شروع کردند.

نظام استکبار ابتدا از شبکه‌های ماهواره‌ای و سریال‌های 200 قسمتی شروع کرد تا به هدف خود یعنی تغییر نگرش و رفتار به ویژه در کانون خانواده دست پیدا کند و به تدریج این تغییر سبک زندگی وارد ادبیات سیاسی و اجتماعی و حتی اقتصادی کشورمان شد.

رحمانی به فرمایشات مقام معظم رهبری درباره اینترنت اشاره و بیان کرد: مقام معظم رهبری اعتراض داشتند که چرا اینترنت ملی هنوز جایگاه اصلی خودش یعنی بسترسازی برای پیام رسان‌های داخلی را پیدا نکرده است که این موضوع وظیفه وزارت ارتباطات است.

وی ادامه داد: با وجود ظرفیت‌های بسیار زیاد در کشور اما هنوز اطمینان خاطر برای بسترسازی اینترنت ملی در کشور وجود ندارد که یکی از دلایلش هم بهره مند بودن متولیان از این فضا و به طور مشخص از انتخابات است.

فرمانده بسیج کارکنان دانشگاه خوارزمی متذکرشد: گرچه زیرساخت‌ها از سوی دولت فراهم نشده اما به معنای این هم نیست که هیچ کاری انجام نشده زیرا بسیج کار خودش یعنی بصیرت افزایی و رفع شبهات در فضای مجازی را همچنان انجام می‌دهد.

رحمانی گفت: بسیج اگر در دهه اول انقلاب در سنگرهای جبهه‌های سخت حضور داشت الان هم در سنگرهای جبهه نرم حضور داشته و بسیجیان با اطلاعات و اشرافیت کامل بر فضای مجازی و سایبری با حملات دشمن مقابله می‌کنند.

وی وضعیت محتواسازی کشورمان در فضای مجازی را قدرتمند ارزیابی کرد و گفت: در حال حاضر کارگاه‌های آموزشی در دانشگاه‌ها برای ارتقای سواد رسانه‌ای این وظیفه مهم را انجام می‌دهند و بسیج هم محتواها را در گروه‌ها و کانالهای دانشگاهی منتشر می‌کند.

فرمانده بسیج کارکنان دانشگاه خوارزمی با اشاره به حضور مقتدرانه بسیج در فضای رسانه‌ای گفت: در حال حاضر فضای مجازی در اختیار بسیج است و به محض شبهه پراکنی دشمن در این فضا بسیج بلافاصله و به صورت گسترده پاسخ شبهات را می‌دهد.

دسترسی سریع
گفت و گوی علمی