گفت وگوی علمی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 21:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي علمي

فرمانده بسیج كاركنان وزارت علوم در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو: عملکرد هوشمندانه بسیج در برابر تهاجم رسانه‌ای دشمن

حسین نصیرزاده آگاه سازی در حوزه فضای مجازی را یکی از رسالت‌های عملیاتی سازمان بسیج مستضعفین در حوزه نمایندگی مقام معظم رهبری برشمرد و گفت: بسیج و بسیجیان در برابر تهاجم دشمنان به حوزه‌های مختلف هوشمندانه عمل می‌کنند.

1399/09/03
|
10:33
|

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت‌وگو، دکتر حسین نصیرزاده فرمانده بسیج کارکنان وزارت علوم در برنامه «گفتگوی علمی» رسانه را ابزاری قدرتمند برای اثرگذاری در همه عرصه‌ها خواند و گفت: یکی از بازوهای قدرتمند استکبار جهانی در القای هر نوع نگاه به ملتها، رسانه است.

وی افزود: رسانه‌های بیگانه با هزینه‌های بسیار بالا علیه نظام اسلامی برنامه ریزی می‌کنند و جالب اینکه این برنامه‌ها را بدون هیچ هزینه‌ای به نظام اسلامی تحمیل می‌کنند.

فرمانده بسیج کارکنان وزارت علوم گفت: اثر رسانه به قدری زیاد است که روش و منش انسان بدون اینکه احساس کند کاملاً تغییر خواهد کرد و مصداق بارز آن هم فیلم‌های 100 قسمتی در رسانه‌های بیگانه و شبکه‌های ماهواره‌ای است که تاثیراتش را می‌توان در کف خیابانها مشاهده کرد.

نصیرزاده هدف دشمن از این برنامه ریزی‌ها علیه نظام اسلامی را القای ناکارآمدی سیاسی به مردم و تغییر سبک زندگی ایرانیان دانست و گفت: در کنار رسانه‌ای مانند شبکه‌های ماهواره‌ای، فضای مجازی هم از اهمیت و نقطه نفوذ بسیار بالایی برخوردار است.

وی ارتقای سواد رسانه‌ای جامعه را به شدت ضروری خواند و افزود: با توجه به یکی از رسالت‌های عملیاتی سازمان بسیج مستضعفین در حوزه نمایندگی مقام معظم رهبری، آگاه سازی در حوزه فضای مجازی است لذا بسیج و بسیجیان در برابر تهاجم دشمنان به حوزه‌های مختلف هوشمندانه عمل می‌کنند.

نصیرزاده گفت: مجموعه سازمان بسیج به ویژه نمایندگی ولی فقیه در همه اقشار بسیج در تلاش است تا فضای مجازی و رسانه‌ای را سازماندهی کند اما قرار نیست بسیجیان رسانه‌هایی که دشمن از طریق آن با جامعه در تماسند را از حضور خودشان خالی کنند چراکه یکی از رسالت‌های بسیج رصد این رسانه‌ها و فعال کردن رسانه‌های داخلی است.

فرمانده بسیج کارکنان وزارت علوم همچنین در بخش دیگر اظهارات خود گفت: دلیل به نتیجه نرسیدن حملات رسانه‌ای دشمن به ایران آگاهی و بصیرت بالای مردم است که ما سالها برای آن تلاش کردیم.

دسترسی سریع
گفت و گوی علمی