گفت وگوی علمی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 21:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي علمي

عضو هیئت علمی دانشگاه دریانوردی چابهار: ضرورت انتقال دانشگاه‌های تخصصی کشتی سازی به بنادر

قره چاهی در مصاحبه با رادیو گفت و گو عنوان کرد: تمرکز دانشگاه‌های تخصصی کشتی سازی در پایتخت است در حالی که باید به سمت شهرهای بندری برود.

1400/09/07
|
10:28
|

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت و گو، دکتر عطاءالله قره چاهی عضو هیئت علمی دانشگاه دریانوردی چابهار به مناسبت روز نیروی دریایی با برنامه «گفتگوی علمی» در مورد ساخت و تعمیر کشتی‌ها و شناورهای دریایی در کشورمان مصاحبه کرد.

قره چاهی گفت: تجربه ساخت ایران در شناورهای اقیانوس پیما همان تجربه‌ای است که در شرکت ایزوایکو و صدرای بوشهر داشتیم که بیشتر مربوط به دهه 80 است؛ هر گاه تحریم نبوده در این حوزه گام‌های خوبی برداشته شده است.

عضو هیئت علمی دانشگاه دریانوردی چابهار افزود: قدمت دانشگاه دریانوردی چابهار به حدود 40 سال می‌رسد که ایده اولیه آن در حوزه تربیت دریانورد و نیروی متخصص بر روی کشتی‌ها بوده است؛ این دانشگاه، دانشگاه جامع دریانوردی است و به طور تخصصی روی این موضوع و همچنین حوزه صنعت نیز کار می‌کند.

وی همچنین در مورد تعمیر شناورها خاطرنشان کرد: ایران در این حوزه به پایداری رسیده و می‌توان ادعا کرد در این حوزه، فعالیت‌ها در حد بین المللی است؛ تغییر در رویکرد مدیریتی و برون سپاری کارها از جمله اقدامات ویژه در این حوزه بوده است و تمام کارهای تعمیرات توسط پیمان کاران شرکت‌های خصوصی انجام می‌شود.

قره چاهی با بیان اینکه 51 درصد شرکت‌های کشتیرانی مربوط به صندوق تامین اجتماعی است ادامه داد: تمرکز دانشگاه‌های تخصصی کشتی سازی در پایتخت است در حالی که باید به سمت شهرهای بندری برود.

دسترسی سریع
گفت و گوی علمی