گفت‌وگوی اجتماعی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 13:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اجتماعي

یك كارشناس مذهبی گفت: پیامبر اسلام کریم ترین انسان در مقابل خویش و سایر انسان ها بوده اند

مدیر حوزه علمیه حجت بن الحسن تهران اظهار داشت: جامعه ی انسانیت همواره می تواند شخص پیامبر اسلام را به عنوان یک الگوی همیشگی در زندگی خود مورد توجه قرار دهد، به طوری که در تمامی امور فردی، اجتماعی و سیاسی از پیامبر الگوبرداری شود.

1396/09/16
|
12:39
|

برنامه گفت و گوی اجتماعی با موضوع بررسی درک مفهوم سبک زندگی اسلامی و آسیب شناسی و گرایش خانواده های اسلامی به سبک زندگی غربی در سایه توجه به سبک زندگی پیامبر اکرم (ص)، با حضور حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی مطلبی فشارکی (مدیر حوزه علمیه حجت بن الحسن تهران و کارشناس مذهبی) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

در این برنامه حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی مطلبی فشارکی با اشاره به این که روش و سبک زندگی امروزه یکی از مهمترین موضوعات و مسائل مورد نیاز و پرسش مردم به شمار می آید، گفت: گفتار و رفتار پیامبر اسلام بر اساس وحی و گفته ی خداوند متعال است، بر همین اساس بهترین الگو برای انسان می تواند گفته و کردار پیامبر باشد.

وی همچنین در ادامه افزود: روش و شیوه ی زندگی پیامبر اسلام به حدی مطلوب و صحیح است که اغلب معادین اسلام نیز روش وکردار پیامبر را همواره مورد تحسین قرار می دهند.

مدیر حوزه علمیه حجت بن الحسن تهران با بیان این که زندگی با الگوگیری از پیامبر اسلام دنیا و آخرت را به حد مطلوب نصیب انسان می کند، اظهار داشت: وی با اشاره به شخصیت وجودی پیامبر اسلام، اظهار داشت: جامعه ی انسانیت همواره می تواند شخص پیامبر اسلام را به عنوان یک الگوی همیشگی در زندگی خود مورد توجه قرار دهد، به طوری که در تمامی امور فردی، اجتماعی و سیاسی از پیامبر الگوبرداری شود.

حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی مطلبی فشارکی با بیان این که پیامبر اسلام همواره کریم ترین انسان در مقابل خویش و سایر انسان ها بوده اند، عنوان کرد: پیامبر اسلام همواره در مقابل خویش و دیگران نهایت تواضع و فروتنی را داشته است.

وی همچنین در ادامه اضافه کرد: در زمانی شبه جزیره ی عربستان در منجلاب عدم بهداشت فرو رفته بود، پیامبر اسلام بهترین الگوهای بهداشت و نظافت را برای انسان ها ارائه کرده و خود نیز تمامی آن موارد را اجرا می کند.

فایل صوتی برنامه گفت و گوی اجتماعی از وبگاه شبکه رادیویی گفت و گو قابل دریافت است، متذکر می شود که این برنامه در ایام هفته از شنبه تا چهارشنبه ساعت 13:30 از شبکه ی رادیویی گفت و گو پخش می شود.

دسترسی سریع
گفت و گوی اجتماعی