گفت‌وگوی اجتماعی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 13:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اجتماعي

یك نماینده مجلس گفت: نظارت بر آموزشگاه های کنکور باید دقیق و منظم باشد

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: برگزاری کلاس های کنکور خارج از نظارت و رصد مسئولان ذی ربط همواره می تواند زمینه آسیب و تهدید را برای دانش آموزان فراهم آورد.

1396/09/21
|
11:15
|

برنامه گفت و گوی اجتماعی با موضوع بررسی کلاس ها و آموزشگاه ‌های کنکور و ضرورت ساماندهی آن ها در کشور، با حضور محمد قمی (عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

در این برنامه محمد قمی با اشاره به آخرین نظر مجلس شورای اسلامی در خصوص کنکور، گفت: بر اساس صحبت های انجام شده قرار بود کنکور حذف شود، به طوری که دانش آموزان کشور بدون ارائه کنکور وارد دانشگاه شوند.

وی همچنین در ادامه افزود: کیفیت دانشگاه های کشور باید به میزانی افزایش یابند که افراد حاضر در دانشگاه به سختی از این محیط خارج شده و جدا شوند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که آموزشگاه های رسمی کنکور در کشور همواره تاثیر بسزایی در رشد علمی دانش آموزان دارند، اظهار داشت: برگزاری کلاس های کنکور خارج از نظارت و رصد مسئولان ذیربط همواره می تواند زمینه آسیب و تهدید را برای دانش آموزان فراهم آورد.

وی با اشاره به لزوم وجود نظارت های دقیق آموزش و پرورش بر کلاس ها و آموزشگاه های کنکور در کشور، عنوان کرد: تمامی آموزشگاه های کنکور باید مجوزهای اخذ شده را برای تاسیس و فعالیت آموزشگاه ها را به شیوه هایی ملموس و قابل تشخیص به اطلاع مردم و مراجعین خود برسانند؛ در حالی امروزه بسیاری از مناطق آموزش و پرورش اسامی آموزشگاه های معتبر در حوزه ی کنکور را اعلام می کند.

محمد قمی همچنین در ادامه اضافه کرد: وزارت آموزش و پرورش باید حداقل شهریه های لازم برای برگزاری کلاس های کنکور را به مراکز رسمی اعلام کرده و بر حسن اجرا و اخذ این مبالغ نظارتی دقیق داشته باشد.

وی همچنین در ادامه تاکید کرد: آموزش و پرورش همواره باید علاوه بر موضوعات کیفی؛ مباحث شرعی، اسلامی و قانونی و استانداردهای آموزشی و محیطی لازم را در نظارت های دوره ای خود در نظر قرار دهد.

فایل صوتی برنامه گفت و گوی اجتماعی از وبگاه شبکه رادیویی گفت و گو قابل دریافت است، متذکر می شود که این برنامه در ایام هفته از شنبه تا چهارشنبه ساعت 13:30 از شبکه ی رادیویی گفت و گو پخش می شود.

دسترسی سریع
گفت و گوی اجتماعی