گفت‌وگوی اجتماعی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 13:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اجتماعي

یك نماینده مجلس گفت: فضای مجازی می تواند فرصتی برای کار آفرینی باشد

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در راستای گسترش مثبت فضای مجازی در کشور می تواند اشتغال آفرینی کرده و شغل های زیادی را به این واسطه ایجاد کند.

1396/09/26
|
10:17
|

برنامه گفت و گوی اجتماعی با موضوع بررسی شبکه های اجتماعی و انزوای اجتماعی، با حضور شکور پورحسین (عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

در این برنامه شکور پورحسین با اشاره به جنبه های مختلف فضای مجازی، گفت: تاثیرات فضای مجازی بر زندگی فردی و اجتماعی بر تمامی شرایط یکسان نیست، به طوری که نحوه ی استفاده ی این فضا می تواند تاثیر و نوع کارکرد آن را تغییر دهد.
وی همچنین در ادامه افزود: فضای مجازی می تواند در صورت مصرف صحیح به ابزاری مفید برای کار آفرینی و گسترش سرمایه های اجتماعی مبدل شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی همچنین در ادامه افزود: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در راستای گسترش مثبت فضای مجازی در کشور می تواند اشتغال آفرینی کرده و شغل های زیادی را به این واسطه ایجاد کند.

وی با اشاره ارتباط میان دولت و مجلس در روند رفع خلاهای قانونی در حوزه ی فضای مجازی، عنوان کرد: تصویب قانون در حوزه ی فضای مجازی نیازمند ارائه ی لایحه هایی از سمت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است، به طوری که دولت با سنجش نیازهای مردم و جامعه باید لایحه های مختلفی را برای رفع آن نیازها تقدیم مجلس کند.

شکور پورحسین با اشاره به بحران شکاف میان نسلی در کشور، توضیح داد: متاسفانه بحران شکاف میان نسلی از جمله بحران هایی است که امروزه کم تر به آن پرداخته می شود؛ در حالی که بازی زبان و صورت حیات نسل جدید کاملا متفاوت و متمایز از بازی زبان و صورت حیات نسل های پیشین است.

وی همچنین در ادامه اضافه کرد: شایسته است که دولت حاضر موضوع بحران میان نسلی را مورد توجه ویژه قرار داده و با اقداماتی موثر حجم تاثیرات آن بر مردم و جامعه را کاهش دهد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی بابیان این که دنیای معاصر محلی باری مهارت های فردی و اجتماعی است، خاطر کرد: رویکرد آموزش و پرورش و جامعه ی ایران برای تربیت نسل آینده همواره باید بر اساس مهارت های فردی و اجتماعی تنظیم شود.

فایل صوتی برنامه گفت و گوی اجتماعی از وبگاه شبکه رادیویی گفت و گو قابل دریافت است، متذکر می شود که این برنامه در ایام هفته از شنبه تا چهارشنبه ساعت 13:30 از شبکه ی رادیویی گفت و گو پخش می شود.

دسترسی سریع
گفت و گوی اجتماعی