گفت‌وگوی اجتماعی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 13:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اجتماعي

مدیركل حقوقی سازمان غذا و دارو گفت: بیش از 800 سایت فروش لوازم آرایشی مورد پیگرد قضایی هستند

شهریار اسلامی تبار اظهار داشت: سازمان غذا و دارو تمامی برندهای کالاهای سلامت محوری را که تبلیغات خود را در اختیار شبکه های ماهواره ای قرار می دهند مورد نظارت قرار داده و با توجه به موارد قانونی برخوردهای لازم را به عمل می آورد.

1397/03/31
|
11:17
|

برنامه گفت و گوی اجتماعی با موضوع بررسی قاچاق دارو توسط فروشگاه های اینترنتی، با حضور دکتر شهریار اسلامی تبار (مدیرکل دفتر امور حقوقی و بازرسی شکایات سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

در این برنامه دکتر شهریار اسلامی تبار با اشاره به انواع حضوری و اینترنتی کالاهای سلامت محور، گفت: مهم ترین توصیه سازمان غذا و دارو به خریداران کالاهای سلامت این است که تبلیغات مختلف این کالاها را فقط به شرط انتشار از رسانه ملی معتبر بدانند.

وی همچنین در ادامه افزود: در حال حاضر شبکه های ماهواره ای فارسی زبان، سایت های مجازی، شبکه های اجتماعی و فروشگاه های اینترنتی از جمله ظرفیت هایی هستند که صاحبان کالاهای سلامت در روند تبلیغات خود از آن ها بهره می برند.

مدیرکل دفتر امور حقوقی و بازرسی شکایات سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت با اشاره به فعالیت فروشگاه های غیر رسمی کالاهای سلامت محور، تصریح کرد: بسیاری از فعالان غیر قانونی و عوامل فروش داروهای غیر مجاز بلافاصله پس از برخورد قضایی به تاسیس وبگاه و شبکه های جدید روی می آورند.

وی همچنین در ادامه افزود: سازمان غذا و دارو تمامی برندهای کالاهای سلامت محوری را که تبلیغات خود را در اختیار شبکه های ماهواره ای قرار می دهند مورد نظارت قرار داده و با توجه به موارد قانونی برخوردهای لازم را به عمل می آورد.

دکتر شهریار اسلامی تبار همچنین در ادامه اضافه کرد: با نظارت های صورت گرفته از سمت سازمان غذا و دارو در حال حاضر حدود بیش از 700 سایت اینترنتی در حوزه دارو و 820 سایت در حوزه لوازم آرایشی و بهداشتی به دلیل فروش یا تبلیغات غیر قانونی مورد پیگیری قضایی هستند.

وی همچنین در ادامه افزود: سازمان غذا و دارو از سال 96 تا به امروز بیش از 22 هزار مورد بازرسی در سطح داروخانه و پخش کننده های مختلف در سراسر کشور انجام داده است.

فایل صوتی برنامه گفت و گوی اجتماعی از وبگاه شبکه رادیویی گفت و گو قابل دریافت است، متذکر می شود که این برنامه در ایام هفته از شنبه تا چهارشنبه ساعت 13:30 از شبکه ی رادیویی گفت و گو پخش می شود.

دسترسی سریع
گفت و گوی اجتماعی