گفت‌وگوی اجتماعی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 13:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اجتماعي

مدیركل ستاد قاچاق كالا گفت: 30 درصد از قاچاق کشور مربوط به کالاهای سلامت محور است

مدیرکل ستاد قاچاق کالا اظهار داشت: کالاهای سلامت محوری که از طریق کمرگ وارد کشور می شوند؛ حتما باید توسط وزارت بهداشت و درمان و دانشگاه های علوم پزشکی مورد تایید قرار گرفته و مجوزهای لازم را اخذ کنند.

1397/04/02
|
13:44
|

برنامه گفت و گوی اجتماعی با موضوع بررسی قاچاق دارو توسط فروشگاه های اینترنتی، با حضور دکتر امیرمحمد پرهام فر (مدیرکل ستاد قاچاق کالا) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

در این برنامه دکتر امیرمحمد پرهام فر با اشاره به این که آمار قاچاق کالاهای سلامت محور در کشور، گفت: بر اساس برآورد میزان قاچاق کالاهای سلامت محور در سال 1395 حدود 6/3 دهم میلیارد دلار کالای قاچاق وارد کشور شده است.

وی با اشاره به این که مواد غذایی مختلف در حوزه کالاهای سلامت محور مورد قاچاق قرار می گیرند، اظهار داشت: در سال 1396 حدود 776 میلیارد تومان کالای قاچاق سلامت محور در کشور کشف شده است.

مدیرکل ستاد قاچاق کالا با بیان این که قاچاق کالاهای سلامت محور به نسبت تولید کشور در این حوزه از ارقام بالایی برخوردار است، عنوان کرد: قاچاق کالاهای سلامت محور در حال حاضر 30 درصد از قاچاق کل کشور را دربرگرفته است.

وی با اشاره به اهمیت پیشگیری از قاچاق کالاهای سلامت محور، تصریح کرد: ثبت اطلاعات کالای وارد شده در سامانه های هوشمند علاوه بر این که به نفع وارد کننده کالا رقم می خورد، جنبه های مثبت و پیشگیرانه ای را در حوزه مقابله با قاچاق کالا دارد.

دکتر امیرمحمد پرهام فر با اشاره به این که واردات از راه قانونی با سرعت بیشتری نسبت به واردات قاچاق انجام می شود، عنوان کرد: کالای وارد شده از راه قانونی دارای برچسب های معتبر از نهادهای مربوطه است، بر همین اساس مصرف کننده کالا می تواند با مشاهده این برچسب ها با اطمینان بیشتر به خرید و مصرف کالای وارد شده اقدام کند.

وی با اشاره به روند تایید ورود و فروش یک کالای سلامت محور به داخل کشور، توضیح داد: کالاهایی مانند مواد دارویی و مواد آرایشی و بهداشتی قبل از ورود کلی به کشور توسط نمایندگان رسمی شرکت های تولیدکننده برای نمونه برداری و آزمایش و اخذ تاییده های لازم در اختیار نهادهای ذیصلاح قرار می گیرند.

مدیرکل ستاد قاچاق کالا در ادامه اضافه کرد: کالاهای سلامت محوری که از طریق کمرگ وارد کشور می شوند حتما باید توسط وزارت بهداشت و درمان و دانشگاه های علوم پزشکی مورد تایید قرار گرفته و مجوزهای لازم را اخذ کنند.

فایل صوتی برنامه گفت و گوی اجتماعی از وبگاه شبکه رادیویی گفت و گو قابل دریافت است، متذکر می شود که این برنامه در ایام هفته از شنبه تا چهارشنبه ساعت 13:30 از شبکه ی رادیویی گفت و گو پخش می شود.

دسترسی سریع
گفت و گوی اجتماعی