گفت‌وگوی اجتماعی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 13:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اجتماعي

جانشین معاون فنی پلیس فتا: سایت فروش غیر رسمی دارو با دامنه های خارجی فعالیت می کنند

جانشین معاون فنی پلیس فتا اظهار داشت: اگر یک کشور بدون پشتیبانی سایر کشورها وارد مرحله عملیاتی شود به احتمال زیاد طرح دستگیری ناقص مانده و مجرم به دلیل تفاوت حقوق کشورهای مختلف از دست قانون فرار می کند.

1397/04/02
|
14:02
|

برنامه گفت و گوی اجتماعی با موضوع بررسی قاچاق دارو توسط فروشگاه های اینترنتی، با حضور سرهنگ علی محمد رجبی (جانشین معاون فنی پلیس فتا) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

در این برنامه سرهنگ علی محمد رجبی با اشاره به این که فروش دارو در جایی به غیر از محیط دارو خانه ممنوع است، گفت: در حال حاضر سایت های اینترنتی می توانند با استفاده از ظرفیت های فضای مجازی به راحتی مخاطب و مشتری های خود را جذب کرده و نسبت به فروش داروهای مختلف اقدام کنند.

وی در ادامه افزود: پلیس فتا با همکاری پلیس اینترپول و سایر پلیس های سایبری جهان در طرح های مختلف سالانه در تلاش است تا فروشندگان داروها و سایت های آن ها را شناسایی کرده و متخلفین را دستگیر کند.

جانشین معاون فنی پلیس فتا با اشاره به این که فرآیند شناسایی سایت های غیر رسمی فروش دارو زمان بر است، عنوان کرد: برخی از مجموعه های فروش غیر رسمی دارویی به واسطه فعالیت در چند سایت و گروه های مختلف کارهای غیر قانونی خود را پیش می برند.

وی با بیان این که اکثر سایت های غیر قانونی فروش دارو به میزانی کشورهای خارجی پشتیبانی می شوند، عنوان کرد: شناسایی سایت های غیر قانونی دارو در کشور بلافاصله پس از احداث وبگاه انجام می شود، در حالی که شناسایی مدیران و انبارهای مجموعه نیازمند کارهای اطلاعاتی طولانی مدت است.

سرهنگ علی محمد رجبی در ادامه اضافه کرد: اگر یک کشور بدون پشتیبانی سایر کشورها وارد مرحله عملیاتی شود به احتمال زیاد طرح دستگیری ناقص مانده و مجرم به دلیل تفاوت حقوق کشورهای مختلف از دست قانون فرار می کند.

وی با اشاره به سایت های فروش اینترنتی در داخل کشور، توضیح داد: سایت های فروش اینترنتی با دامنه "ir" بلافاصله پس از احداث سایت شناسایی شده و از ادامه فعالیت منع می شوند، بر همین اساس هیچ مجموعه ای با استفاده از دامنه های ایرانی اقدام به خرید و فروش غیر رسمی نمی کند.

فایل صوتی برنامه گفت و گوی اجتماعی از وبگاه شبکه رادیویی گفت و گو قابل دریافت است، متذکر می شود که این برنامه در ایام هفته از شنبه تا چهارشنبه ساعت 13:30 از شبکه ی رادیویی گفت و گو پخش می شود.

دسترسی سریع
گفت و گوی اجتماعی