گفت‌وگوی اجتماعی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 13:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اجتماعي

عضو كمیسیون بهداشت مجلس: بیمه 11 میلیون نفری سلامت اقدامی اشتباه بود

نماینده مجلس گفت: وقتی تامین منابع مالی طرح تحول سلامت با مشکل مواجه شد دلیلی برای بیمه کردن 11 میلیون نفر و افزایش چندبرابری برخی تعرفه و حقوق ها وجود نداشت؛ بنابراین این کار اشتباه بود.

1397/04/27
|
09:40
|

برنامه " گفت و گوی اجتماعی " رادیو گفت و گو با موضوع تبعات بدهی بیمه ها به داروخانه ها و در ارتباط تلفنی با عباسعلی پوربافرانی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی روی آنتن رفت.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در مصاحبه با رادیو گفت و گو بیان داشت: در قانون اساسی نوع ارائه خدمات بهداشت و درمان مشخص شده که بخشی از آن خدمات بیمه ای است.

وی با بیان این مطلب افزود: اینکه بیمه ها در تعهدات خود ضعیف عمل کرده و یا دولت در تعهدات خود نسبت به بیمه ها عملکرد خوبی نداشته باید علت یابی و بررسی شود.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: برای هر یک از بیمه ها موارد قانونی تصویب و پیش بینی شده است اما اینکه این مطالبات به صنعت دارو فشار آورده به دلیل عدم مدیریت صحیح و تحمیل تعهدات خارج از توان به هر بخش است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی بیان داشت: متاسفانه بدون پیش بینی اعتبارات لازم 11 میلیون نفر در کشور بیمه شدند و به دلیل عدم تامین اعتبارات لازم مشکلاتی ایجاد شد.

پوربافرانی گفت: افزایش برخی دستمزدها و تعرفه ها به غلط و عدم تطبیق کار با پرداخت منجر به این شد که صنعت دارو طلبکار شود و پزشک و پرستار ماه های طولانی کارانه خود را دریافت نکنند و شرکت های تجهیزات پزشکی طلبکار و بیمه ها هم بدهکار باشند.

نماینده مجلس با اشاره به اینکه حوزه سلامت به راحتی قابل کنترل نیست اظهار داشت: وقتی تامین منابع مالی طرح تحول سلامت با مشکل مواجه بود دلیلی برای بیمه کردن 11 میلیون نفر و افزایش چندبرابری برخی از تعرفه ها و حقوق ها وجود نداشت بنابراین این کار اشتباه بود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در مصاحبه با رادیو گفت و گو بیان کرد: ما به راحتی خدمات را ارائه می دهیم اما توان لازم برای پرداخت هزینه ها را نداریم و همین مسئله کشور را دچار بحران کرده است.

دسترسی سریع
گفت و گوی اجتماعی