گفت‌وگوی اجتماعی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 13:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اجتماعي

رئیس دانشكده طب ایرانی: دخالت در امر درمان صرفا باید از جانب پزشک باشد

رئیس دانشکده طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه تهران اظهار داشت: متاسفانه در چند سال اخیر و درفضای مجازی فرصتی فراهم شده است که افراد غیر متخصص در امور درمانی و تجویز دارو دخالت کنند و مصرف داروهای بدون مجوز را به مردم توصیه کنند.

1399/02/10
|
08:45
|

برنامه گفت و گوی اجتماعی با موضوع بررسی طبابت های اینترنتی و درمان های سنتی، با ارتباط تلفنی با دکتر حسین رضایی زاده (رئیس دانشکده طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه تهران و دبیر برد طب سنتی و تاریخ پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

در این برنامه حسین رضایی زاده در مصاحبه تلفنی با شبکه رادیویی گفت و گو گفت: ارتقای فرهنگ سلامت به طور ساختار یافته تنها راه مبارزه با کسانی است که در حوزه سلامت ادعای دروغین دارند.

وی با اشاره به این که در کشور ما تنها مرجع حوزه سلامت وزارت بهداشت است، اظهار داشت: تمامی زمینه های طبی اعم از سنتی و ایرانی باید در قالب و چهارچوب های وزارت بهداشت و درمان عمل کنند.

رئیس دانشکده طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه تهران افزود: دخالت در امر درمان صرفا باید از جانب پزشک باشد.

وی با اشاره به این که سازمان غذا و دارو وظیفه نظارت و صدور مجوز برای تولید دارو را بر عهده دارد، عنوان کرد: این سازمان بر تمامی داروهای موجود در حوزه های شیمیایی و طبیعی و گیاهی نظارت دارد.

حسین رضایی زاده اضافه کرد: متاسفانه در چند سال اخیر و درفضای مجازی فرصتی فراهم شده است که افراد غیر متخصص و غیر پزشک در امور درمانی و تجویز دارو دخالت کنند و مصرف داروهای بدون مجوز را به مردم توصیه کنند.

وی تاکید داشت: در حال حاضر تعداد محدودی از کسانی که در فضای مجازی ادعای کار طبابت دارند، واقعا پزشک هستند.

دبیر برد طب سنتی و تاریخ پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به فعالیت های دفتر طبی این وزارتخانه، اظهار داشت: در این دفتر بررسی های اولیه در خصوص ادعاهای مجموعه های متقاضی طبابت از راه دور انجام می شود.

وی با بیان این که شرکت های راغب به فعالیت در حوزه از راه دور بسیار زیاد هستند، عنوان کرد: فراوانی مجموعه های طبی فعال از راه دور به قدری زیاد هست که مراجعه کنندگان می تواند با یک جستجوی ساده مجموعه معتبری را پیدا کنند.

دسترسی سریع
گفت و گوی اجتماعی