گفت‌وگوی اجتماعی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 13:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اجتماعي

معاون دفتر بیمه خدمات فوق تخصصی سازمان بیمه سلامت خبر داد اختصاص کد یکتا به معتادان فاقد هویت برای تخصیص بیمه سلامت

الهامی درباره معتادان مجهول الهویه فاقد بیمه گفت: امسال در دستورالعمل آمده که معتادان فاقد سند هویت با کد یکتای تعریف شده از سمت سازمان بهزیستی به سازمان بیمه‌گر معرفی می‌شوند.

1399/04/16
|
09:51
|

برنامه گفتگوی اجتماعی با موضوع «بیمه درمان اعتیاد» با حضور مهرداد الهامی(معاون دفتر بیمه خدمات تخصصی و فوق تخصصی سازمان بیمه سلامت) روی آنتن رادیو گفت‌وگو رفت.

در ابتدای برنامه، الهامی درباره بیمه درمان اعتیاد گفت: تا سال 97 ردیف‌های اعتباری بیمه سلامت به درمان اعتیاد اختصاص یافت، اما در سال 98 این ردیف از اعتبارات بیمه سلامت حذف شد.

الهامی ادامه داد: از اواخر سال گذشته با نامه ستاد مبارزه با مواد مخدر که رایزنی‌های لازم برای برقراری بودجه صورت گرفت، ما قضیه را به جریان انداختیم و دو ردیف اعتباری اختصاص یافت و پس از آن فرآیندهای تدوین دستورالعمل؛ یعنی بازنگری دستورالعمل قبلی مربوط به سال 96 با محوریت معاونت درمان وزارت بهداشت و دبیرخانه شورای عالی این کار پیش رفت و در نهایت ابلاغ شد.

معاون دفتر بیمه خدمات فوق تخصصی سازمان بیمه سلامت عنوان کرد: الآن هم سامانه پاوا فعال است و تعداد قابل توجهی سند تا همین لحظه در آن ثبت شده و مؤید خدمات ارائه شده به بیمه‌شدگان است. این سندها رو‌به‌رشد است و با شیب قابل توجهی خدمات در حال اضافه شدن و استقبال است.

الهامی با اشاره به آمارها از ابتدای طرح تا اردیبهشت 99 عنوان کرد: تا امروز قرارداد 104 مرکز در سامانه پاوا ثبت شده که برای 2 هزار و 994 نفر بیمه سلامت، 2 هزار و 733 بیمه شده مربوط به سازمان تأمین اجتماعی و 182 بیمه شده هم نیروی مسلح هستند.

وی افزود: کل خدمات ارائه شده به بیمه‌شدگان از لحاظ تعداد 8 هزار و 588 خدمت بوده است که جمع کل هزینه آن حدود 960 میلیون تومان بوده است و از این بین 670 میلیون تومان آن سهم سازمان بیمه‌گر بوده است.

معاون دفتر بیمه خدمات فوق تخصصی سازمان بیمه سلامت ادامه داد: دو ردیف بودجه برای ما تعیین شده که یکی برای پوشش بیمه‌ای و یکی هم برای هزینه‌های درمان است.

الهامی با بیان اینکه معضل بیمه شدن نبود، چون در طرح تحول سلامت در مقطعی بیمه سلامت به همه مردم تعلق گرفت، افزود: در دستورالعمل امسال یک نقطه عطف و کلیدی وجود دارد که مشکلات ایجاد شده را تا حدودی حل می‌کند.

وی یادآوری کرد: در سنوات قبل به افراد مجهول الهویه برخورد می‌کردیم، اما امسال در دستورالعمل آمده که چنین افرادی با کد یکتای تعریف شده از سمت سازمان‌های تعریف شده مانند بهزیستی به سازمان بیمه‌گر معرفی می‌شوند و ما در سامانه سیستم پاوا این امکان را فراهم کردیم که این افراد با کد یکتا وارد این سیستم شوند.

دسترسی سریع
گفت و گوی اجتماعی