گفت‌وگوی اجتماعی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 13:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اجتماعي

رئیس گروه كاریابی های داخلی ایران خبر داد: 175 موسسه کاریابی غیر مجازی در کشور شناسایی شد

نائب رئیس انجمن صنفی مراکز کاریابی استان تهران و کشور اظهار داشت: فعالیت و سوءاستفاده های دفاتر کاریابی غیر مجاز موجب شده تا مردم به موسسات کاریابی مجاز اعتماد نکرده و فعالیت آن ها را نیز زیر سوال ببرند.

1396/03/09
|
09:30
|

برنامه "گفت و گوی اجتماعی" با موضوع بررسی موسسات کاریابی غیرمجاز و خطرات آن، با حضور سعید تفویضی (رئیس گروه کاریابی های داخلی ایران)، لیلی دانشمند (نائب رئیس انجمن صنفی مراکز کاریابی استان تهران و کشور) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

در این برنامه سعید تفویضی با اشاره به دفاتر کاریابی غیر مجاز، گفت: موسسات کاریابی غیر مجاز با افزایش انگیزه شروع کار، افراد بیکار را به پرداخت هزینه های مختلف راغب و مجبور می کنند، بر همین اساس افراد قبل از مراجعه به این موسسات باید از وجود مجوز های لازم موسسات کاریابی اطمینان حاصل کنند.

وی همچنین در ادامه افزود: افراد می توانند با مراجعه به وبگاه رسمی وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی فهرست موسسات کاریابی را در اختیار داشته و طبق این فهرست موسسه ی مورد نظر خود را انتخاب کنند.

رئیس گروه کاریابی های داخلی ایران در خصوص جرایم موسسات کاریابی غیرمجاز در کشور، توضیح داد: موسسات کاریابی غیر مجاز در صورت شناسایی برای بار اول، علاوه بر پلمپ دفتر کار و اخذ تعهد، مبلغ 50 میلیون ریال جریمه نقدی می شوند، به طوری که تکرار این موضوع در نوبت دوم و سوم تخلف به ترتیب 250 میلیون ریال و 400 میلیون ریال جریمه خواهد داشت.

وی همچنین در ادامه اضافه کرد: بر اساس آمارهای موجود از سال گذشته 175 موسسه کاریابی غیر مجازی در کشور شناسایی و پلمپ شده است.

سعید تفویضی تاکید کرد: بر اساس آمارهای به دست آمده بیشترین موسسات غیرمجاز کاریابی در استان های تهران، البرز و خراسان رضوی رصد شده اند.

در ادامه ی برنامه گفت و گوی اجتماعی لیلی دانشمند با اشاره به این که شناسایی دفاتر کاریابی غیرمجاز کار بسیار سخت و دشواری است، گفت: افراد متخلف در زمینه ی کاریابی همواره به صورت زیرزمینی و کاملا مخفیانه فعالیت می کنند.

وی با اشاره به ضرورت افزایش آگاهی افراد بیکار از نوع فعالیت موسسات کاریابی، عنوان کرد: دقت در انتخاب موسسه ی کاریابی امری ضروری است، چرا که این موسسات تمام اطلاعات هویتی و شخصی مراجعین را اخذ کرده و در اختیار می گیرند.

نائب رئیس انجمن صنفی مراکز کاریابی استان تهران و کشور همچنین در ادامه افزود: دفاتر کاریابی غیر مجاز می توانند علاوه بر ارائه ی وعده های بی بنیان، اطلاعات شخصی افراد و به ویژه بانوان را مورد سواستفاده قرار داده و در جهت راه های انحرافی به کار گیرند.

وی با اشاره به تاثیر منفی فعالیت دفاتر کاریابی غیر مجاز در جامعه، اظهار داشت: فعالیت و سواستفاده های دفاتر کاریابی غیر مجاز موجب شده تا مردم به موسسات کاریابی مجاز اعتماد نکرده و فعالیت آن ها را نیز زیر سوال ببرند.

فایل صوتی برنامه "گفت و گوی اجتماعی" از وبگاه شبکه رادیویی گفت و گو قابل دریافت است، متذکر می شود که این برنامه در ایام هفته از شنبه تا چهارشنبه ساعت 13:30 از شبکه ی رادیویی گفت و گو پخش می شود.

دسترسی سریع
گفت و گوی اجتماعی