گفت‌وگوی اجتماعی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 13:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اجتماعي

در گفت و گوی اجتماعی مطرح شد: لایحه ی کودکان و نوجوانان معضلات کودکان خاص را بررسی می کند

عضو هیئت مدیره انجمن علمی مددکاری اجتماعی اظهار داشت: با شروع به کار مجلس جدید لایحه ی کودکان و نوجوانان برای چندمین بار راهی مسیر اصلاح شده و تا امروز به نتیجه ی قطعی نرسیده است.

1396/03/17
|
10:30
|

برنامه گفت و گوی اجتماعی با موضوع بررسی آسیب اجتماعی، رسالت مددکاران اجتماعی و نهادهای قانونی، با حضور فرانک ایمانی (عضو هیئت مدیره انجمن علمی مددکاری اجتماعی) و علی کُرد (عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

در این برنامه فرانک ایمانی با اشاره به وجوه مختلف آسیب های اجتماعی در فرهنگ های مختلف گفت: آسیب اجتماعی همواره با توجه به افراد و فضای حاکم بر یک جامعه شناسایی و تحلیل می شود، به طوری که ممکن است یک پدیده در یک کشور آسیب اجتماعی شناخته شده و در کشوری دیگر آسیب نباشد.

وی با بیان این که آسیب همیشه با هنجارهای جامعه در مخالفت است، اظهار داشت: بدون شک پدیده های آسیب زا توسط اکثرت مردم یک جامعه پذیرفته نبوده و موضوعی غیرمعمول است.

عضو هیئت مدیره انجمن علمی مددکاری اجتماعی با اشاره به لایحه ی کودکان و نوجوانان در مجلس شورای اسلامی، عنوان کرد: با عوض شدن مجلس و روی کارآمدن مجلس جدید لایحه ی کودکان و نوجوانان برای چندمین بار راهی مسیر اصلاح شده و تا امروز به نتیجه ی قطعی نرسیده است.

وی همچنین در ادامه افزود: لایحه ی کودکان و نوجوانان معضلات و مسائل کودکان خاص اجتماع را مورد بررسی قرار داده است، به طوری که تمام کودکان کشور در این لایحه مورد نظر نیستند.

در ادامه ی برنامه علی کُرد ، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس ،از طریق تماس تلفنی با اشاره به ارتباط نهادهای قانونی و آسیب های اجتماعی، گفت: قشر عظیمی از مردم همواره با معضلات اجتماعی درگیر بوده و از وجود آسیب های بسیاری رنج می برند.

وی همچنین در ادامه افزود: رفع معضلات کودکان و نوجوانان همواره از اهمیت بالایی برخوردار است، چراکه حل و فصل معضلات در سنین پایین تر باعث می شود تا نسل های آینده از وجود بسیاری از مشکلات در امان باشند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با تعریف آسیب های اجتماعی توضیح داد: هرگونه معضل و آسیبی که فرد را از اجتماع و حضور اجتماعی منع کند، آسیب اجتماعی نام دارد.

وی همچنین در ادامه اضافه کرد: عدم شناخت دقیق فرد از هویت و اجتماع خویش زمینه ی ایجاد آسیب های اجتماعی را فراهم می کند.
دسترسی سریع
گفت و گوی اجتماعی