گفت‌وگوی اجتماعی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 13:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اجتماعي

در گفت و گوی اجتماعی مطرح شد: 90 درصد از هزینه های درمانی دندانپزشکی بر عهده مردم است

عضو هیات مدیره انجمن مواد دندانی اظهار داشت: رشد تعرفه های دندانپزشکی در کشور و در 3 دهه ی اخیر نسبت به رشد تورم در جامعه دارای شیب و رشد بسیار کم و اندکی بوده است.

1396/03/18
|
09:07
|

برنامه گفت و گوی اجتماعی با موضوع بررسی دلایل عدم پوشش بیمه ای دندانپزشکی، با حضور دکتر محمدحسن تدینی (کارشناس درمان صنعت بیمه) و دکتر سیدمصطفی فاطمی (عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی و عضو هیات مدیره انجمن مواد دندانی) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

در این برنامه دکتر محمدحسن تدینی با اشاره به این که فعالیت بیمه های بازرگانی استثنا و منعی در حوزه ی دندانپزشکی ندارد، گفت: خدمات دندانپزشکی همواره متناسب با نوع بیمه ها در انواع مختلف به متقضیان بیمه ای ارائه می شود.

وی همچنین در ادامه افزود: خدمات دندانپزشکی در صنعت بیمه از حداقل مبلغ حمایتی 300 هزار تومان تا بدون سقف مبلغ یا نرخ بی نهایت ارائه می شوند.

این کارشناس درمان صنعت بیمه با اشاره به زیرساخت های خدمات دندانپزشکی، عنوان کرد: عدم وجود کتابچه ی تعرفه های استاندارد و زیرساخت های اندک در کشور، کار خدمات رسانی در حوزه ی دندانپزشکی را برای صنعت بیمه سخت و دشوار می کند.

وی با بیان این که تعیین تعرفه های خدمات بیمه ای در حوزه ی دندانپزشکی بر عهده ی وزارت بهداشت و درمان است، اظهار داشت: در نگارش دفترچه ی تعرفه های تحول سلامت، تعرفه های خدمات دندانپزشکی در بین تمام تعرفه های خدماتی از قلم افتاده است، به طوری که تعرفه های دندانپزشکی تعریفی در این کتابچه ندارند.

در ادامه برنامه گفت و گوی اجتماعی از شبکه رادیویی گفت و گو دکتر سیدمصطفی فاطمی با اشاره به بازار و صنعت دندانپزشکی در ایران، گفت: متاسفانه امروزه 90 درصد از هزینه های درمانی در حوزه ی دندانپزشکی بر عهده مردم است.

وی با اشاره به ضرورت حضور فعالان مدیران حوزه ی خدمات دندانپزشکی در عرصه ی درمانی و بیمه، اظهار داشت: با توجه به این که بیشترین هزینه کردها در حوزه ی دندانپزشکی از سوی مردم است، تعرفه های این حوزه باید با اطلاع از میزان عرضه و تقاضا تعیین شود.

عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی در خصوص رشد تعرفه های دندانپزشکی در سه دهه ی اخیر در کشور، عنوان کرد: رشد تعرفه های دندانپزشکی در کشور و در 3 دهه ی اخیر نسبت به رشد تورم در جامعه دارای شیب و رشد بسیار کم و اندکی بوده است.

وی همچنین در ادامه افزود: با گذشت سال ها و تعامل مردم با دندانپزشکان تعرفه های خدمات دندانپزشکی تا حدود زیادی به تعادل رسیده است.

فایل صوتی برنامه گفت و گوی اجتماعی از وبگاه شبکه رادیویی گفت و گو قابل دریافت است، متذکر می شود که این برنامه در ایام هفته از شنبه تا چهارشنبه ساعت 13:30 از شبکه ی رادیویی گفت و گو پخش می شود.

دسترسی سریع
گفت و گوی اجتماعی