گفت‌وگوی اجتماعی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 13:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اجتماعي

مدیر حوزه صنعت حمل و نقل: مشکلات امروز نتیجه امید واهی به دولت برای کمک به حوزه حمل و نقل عمومی است

امیر جعفرپور با اشاره به مشکلات حوزه شهری به ویژه بحران‌های مالی حمل و نقل عمومی، تصریح کرد: امید به تامین بودجه از سوی دولت‌ها باعث شده است، امروز این مشکلات را داشته باشیم.

1399/07/22
|
09:23
|

برنامه «گفتگوی اجتماعی» رادیو گفت‌وگو با موضوع بحران‌های مالی و ورشکستگی حمل و نقل عمومی و با حضور دکتر امیر جعفرپور مدیر حوزه صنعت حمل و نقل به روی آنتن رفت.

امیر جعفرپور با اشاره به مشکلات حوزه شهری به ویژه بحران‌های مالی حمل و نقل عمومی، تصریح کرد: امید به تامین بودجه از سوی دولت‌ها باعث شده است، امروز این مشکلات را داشته باشیم. در اکثر کشورها موضوع حمل و نقل شهری با قیمت تمام شده صورت می‌گیرد اما به دلیل آنکه سطح درآمدها در ایران پایین است نمی‌توانیم این سیاست را بپذیریم.

وی با بیان اینکه حمل و نقل شخصی ارزان تر از حمل و نقل عمومی است، عنوان کرد: یک سیاست در حمل و نقل این است که از افراد برخوردار در حوزه حمل و نقل شخصی مبالغی با عنوان عوارض تردد با وسیله نقلیه شخصی اخذ شود و اکثر شهرهای بزرگ در کشور مجهز به سامانه‌هایی هستند که این کار را انجام دهند.

این مدیر حوزه حمل و نقل بیان کرد: می‌توان به کمک دوربین‌های پلاک خوان که در تمام سطح کشور وجود دارند، برای هر ساعت تردد پنج هزار تومان از آنها دریافت کرد که برای کسی که ماشین یک میلیارد تومانی سوار می‌شود عدد بزرگی نیست اما وقتی آن را در سال جمع ببندیم، چند میلیارد تومان خواهد شد.

وی درباره حد برخورداری افراد در شهرهای مختلف از زیرساخت‌ها گفت: بر اساس مطالعات جامع حمل و نقل که در تمام مراکز استان و برخی از شهرهای بالای صد هزار نفر صورت گرفته است، ضریب سفر افراد در شهرهای بالا 200 هزار نفر دو تا سه است.

دسترسی سریع
گفت و گوی اجتماعی