گفت‌وگوی اجتماعی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 13:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اجتماعي

رئیس پلیس ترافیك شهری راهور ناجا در رادیو گفت‌وگو: کاهش 11 درصدی جانباختگان تصادفات درون شهری با وجود افزایش ترددها

سرهنگ سلیمی بیان کرد: با وجود افزایش حجم حمل‌ونقل درون شهری، اما با برنامه‌ریزی و اهتمام ویژه کارکنان پلیس راهور درحالیکه در معرض بیماری کرونا قرار داشتند، شاهد کاهش 11 درصدی جانباختگان حوادث ناشی از رانندگی بوده‌ایم.

1399/07/28
|
13:11
|

برنامه «گفتگوی اجتماعی» رادیو گفت‌وگو با موضوع هفته نیروی انتظامی، پلیس راهور ناجا و با حضور سرهنگ محمدباقر سلیمی رئیس پلیس ترافیک شهری راهور ناجا به روی آنتن رفت.

سرهنگ محمدباقر سلیمی ضمن اشاره به کاهش تعداد تردد مسافرت‌ها، پس از شیوع کرونا، در عین حال گفت: آمارها نشان می‌دهد ترددهای درون شهری نه تنها کاهش نیافته است که با افزایش سفر درون شهری مواجه بودیم. در این ایام محدودیت‌های ترافیکی از جمله طرح ترافیک در اکثر کلان شهرها تعطیل شد و فضایی برای تردد مردم با وسیله شخصی فراهم شد.

وی افزود: به لحاظ ریسک بالای شیوع بیماری در ناوگان حمل و نقل عمومی و انبوه جمعیت در شهرها، ناوگان حمل و نقل عمومی با حداقل ظرفیت کار کردند و مردم بیشتر ترغیب شدند از وسیله نقلیه شخصی و موتور سیکلت اضافه کنند. بنابراین ریسک برخورد و تصادف نیز انتظار می‌رفت، بالاتر برود.

رئیس پلیس ترافیک شهری راهور ناجا با بیان اینکه عابرین پیاده و موتور سواران، گروه‌های پرخطر حوزه پلیس راهور هستند، عنوان کرد: طرح‌های فاصله گذاری اجتماعی تاثیری روی سفرهای درون شهری این عزیزان نداشت.

وی اظهار کرد: با وجود افزایش حجم حمل و نقل درون شهری، اما با برنامه ریزی و اهتمام ویژه کارکنان پلیس راهور در حالی که در معرض بیماری کرونا قرار داشتند، شاهد کاهش 11 درصدی جانباختگان حوادث ناشی از رانندگی بوده‌ایم. پس از ده سال که سطح تصادفات کاهشی بود، در سه سال گذشته شاهد افزایش آمار در این بخش بودیم که خوشبختانه از سال گذشته تا امسال، باز هم آمارها از کاهش تصادفات خبر می‌دهند.

سرهنگ سلیمی از تمرکز پلیس بر چند محور برای کاهش تصادفات خبر داد و بیان کرد: پلیس بر چهار فعالیت مهم پیشگیری از تصادفات و کاهش جان باختگان، توسعه انضباط ترافیکی، ارائه خدمات هوشمندانه به مردم و ایجاد انگیزه تمرکز داشته است که در کنار هم افزایی دیگر دستگاه‌ها، سبب شد امسال و سال گذشته شاهد کاهش میزان تصادفات باشیم.

وی افزود: سفرهای تفریحی پس از کرونا اغلب به حاشیه شهرها منتقل شده است که در محدوده درون شهری تعریف می‌شوند و با وجود این حجم گسترده از سفرها و افزایش بار ترافیکی درون شهرها، میزان جان باختگان روندی کاهش داشته است.

دسترسی سریع
گفت و گوی اجتماعی