گفت‌وگوی اجتماعی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 13:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اجتماعي

معاون بهداشت، امداد و درمان ناجا: اختصاص بیش از 700 تخت بیمارستان ناجا به درمان بیماران کووید 19

سردار سرتیپ دوم دکتر محمدرضا حسینی بیان کرد: تمام بیمارستان‌ها در کنار وزارت بهداشت قرار گرفت و در فاز نخست 700 تخت بیمارستانی برای این منظور اختصاص دادیم تا بتوانیم بخش اعظمی از معضلات دولت را در این زمینه کاهش دهیم.

1399/08/01
|
14:59
|

برنامه «گفتگوی اجتماعی» رادیو گفت‌وگو با موضوع هفته نیروی انتظامی و عملکرد یک ساله معاونت بهداشت، امداد و درمان ناجا با سردار سرتیپ دوم دکتر محمد رضا حسینی معاون بهداشت، امداد و درمان ناجا به صورت تلفنی گفتگو کرد.

سردار سرتیپ دوم محمد رضا حسینی با اشاره به گستردگی ماموریت‌های پلیس در کشور، گفت: از مرزها و تا شهرها وسعت حوزه استحفاظی پلیس محسوب می‌شود و به همین جهت باید پشتیبانی از سلامت این عزیزان مورد توجه جدی قرار گیرد و در همین راستا بهداشت، امداد و درمان ناجا به طور گسترده از سلامت این عزیزان پشتیبانی می‌کند.

وی به اقدامات معاونت بهداشت و درمان ناجا در راستای وظایف خود اشاره و از راه اندازی بیمارستان‌های منطقه‌ای ناجا در سراسر کشور خبر داد و بیان کرد: بالغ بر هزار و 50 تخت در بیمارستان‌های 9 گانه ناجا برای پشتیبانی از ماموریت‌های پلیس، خانواده‌ها و جانبازان و همچنین کل آحاد جامعه راه اندازی شده است.

معاون بهداشت، امداد و درمان ناجا از راه اندازی بالغ بر 50 کلینیک و پلی کلینیک ناجا در سراسر کشور گفت و بیان کرد: این اقدام نشان از توانمندی پلیس ایران دارد که در مقایسه با کشورهای دیگر نشان از قابلیت‌های بسیار بالای نیروی انتظامی در حوزه بهداشت، امداد و درمان دارد.

وی به توجه حوزه بهداشت و درمان ناجا به مرزها برای انجام ماموریت‌های پلیس اشاره و عنوان کرد: 16 استان مرزی و استان‌های عملیاتی، پزشکان به صورت «تله مدیسین» ماموریت‌های ناجا را پشتیبانی می‌کنند تا در صورت مجروحیت نیروهای پلیس، اقدامات لازم را انجام دهیم.

سردار حسینی درباره دستورالعمل‌های متعددی که برای مقابله با کووید 19 در ناجا ابلاغ شده است، گفت: در استان‌ها بالغ بر 533 جلسه برگزار شد و در تهران بیش از 330 مصوبه برای تما کشور ابلاغ شد تا بتوانیم حوزه پیشگیری و درمان معضل کووید 19 را هدایت و راهبری کنیم.

وی افزود: بر حسب فرمان مقام معظم رهبری، تمام بیمارستان‌ها در کنار وزارت بهداشت قرار گرفت و در فاز نخست 700 تخت بیمارستانی برای این منظور اختصاص دادیم تا بتوانیم بخش اعظمی از معضلات دولت را در این زمینه کاهش دهیم.

معاون بهداشت، امداد و درمان ناجا به اقدامات این معاونت برای مبارزه با کرونا اشاره کرد و افزود: بالغ بر 160 هزار مرجعه بیماری‌های تنفسی در مراکز درمانی ناجا صورت گرفته است و بیش از 69 هزار نفر از این عزیزان تحت درمان قرار گرفتند و بقیه افراد سرپایی مورد معاینه و درمان قرار گرفتند و ترخیص شدند. 69 هزار بیماری که مورد معاینه قرار گرفتند، را توانستیم «تریاژ» کنیم و بالغ بر هشت هزار نفر بستری شدند و بقیه بیماران در قرنطینه‌های خانگی تحت درمان قرار گرفتند.

دسترسی سریع
گفت و گوی اجتماعی