گفت‌وگوی اجتماعی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 13:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اجتماعي

رئیس كانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی: بی مهری مجلس به لایحه دائمی شدن متناسب سازی حقوق بازنشستگان

بیات، در رادیو گفت‌وگو عنوان کرد: لایحه دائمی شدن متناسب سازی حقوق بازنشستگان از ششم مرداد ماه سال جاری به مجلس ابلاغ شده است ولی متاسفانه مورد بی مهری مجلس انقلابی قرار گرفته و از دستور کار خارج شده است.

1400/07/25
|
14:30
|

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت‌وگو؛ علی اصغر بیات، رئیس کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی در گفتگوی تلفنی با برنامه «گفتگوی اجتماعی» در مورد همسان سازی حقوق بازنشستگان گفت: لایحه دائمی شدن متناسب سازی حقوق بازنشستگان که از خواسته‌های جدی کانون عالی بازنشسگان بوده است با پیگیری‌های زیاد در نهایت در تاریخ نهم تیرماه سال جاری به تصویب هیات وزیران رسید و تمام تشریفات قانونی انجام و به مجلس ابلاغ شده است.

وی تصریح کرد: در بند اول لایحه دائمی شدن متناسب سازی حقوق بازنشستگان، دولت مکلف شده است ظرف مدت 5 سال نسبت به پرداخت بدهی خود به سازمان تامین اجتماعی اقدام کند و تعهدات جاری خود را نیز به این سازمان پرداخت کند.

رئیس کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی ادامه داد: در بند دوم این لایحه، سازمان تامین اجتماعی ملکف شده است بر اساس منابع خود همه ساله نسبت به دائمی شدن متناسب سازی حقوق بازنشستگان اقدام کند.

*** متناسب سازی حقوق بعد از 12 سال کلید خورد

وی در رادیو گفت‌وگو ادامه داد: در بحث متناسب سازی حقوق بازنشستگان استارت ابتدایی آن در یکم مرداد ماه سال 99 بعد از 12 سال انتظار زده شد و مبلغ دستمزد بیمه شدگانی که با 30 سال سابقه بازنشسته شده بودند و یک میلیون و 600 هزار تومان دریافت می‌کردند به 2 میلیون و 800 هزار تومان افزایش یافت.

بیات اظهار داشت: مجددا به دنبال همسان سازی دستمزدها در صندوق لشکری و کشوری و تلاش در تامین معیشت خانوارها استارت دوم در بحث متناسب سازی حقوق بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی زده شد و مبلغ دستمزد برای بازنشستگان با سابقه 30سال پرداختی به 4 میلیون و 200 هزار تومان افزایش یافت.

*** لزوم تلاش دولت و مجلس در جهت بهبود معیشت مردم

رئیس کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی تصریح کرد: با توجه به افزایش تورم و قیمت کالاها و کوچک و خالی شدن سفره کارگران و بازنشستگان از مجلس انقلابی به عنوان نماینده اقشار مردم انتظار می‌رود لایحه دائمی شدن متناسب سازی حقوق بازنشستگان را که از دستور کار خارج کرده است در دستور کار قرار دهد.

وی تصریح کرد: از دولت فعلی هم که با شعار رفع تبعیض و برقراری عدالت روی کار آمده است انتظار می‌رود در جهت بهبود معیشت مردم و حفظ کرامت و عزت قشر بازنشستگان نسبت به پرداخت بدهی خود به تامین اجتماعی اقدام کند.

دسترسی سریع
گفت و گوی اجتماعی