گفت‌وگوی اجتماعی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 13:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اجتماعي

رئیس كانون عالی شوراهای اسلامی كار: قانون فعلی شوراهای اسلامی کار پشتیبان کارگران نیست

علی بیگی در رادیو گفت‌وگو عنوان کرد: قانون فعلی تشکیل شوراهای اسلامی کار پیشتیبان جامعه کارگران نیست و به لحاظ ضرورت زمانی، نیازمند به بازنگری و اصلاح است.

1400/08/12
|
13:11
|

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت‌وگو؛ اولیا علی بیگی، رئیس کانون عالی شوراهای اسلامی کار در گفتگوی تلفنی با برنامه «گفتگوی اجتماعی» در مورد دو فوریتی اطلاح قانون شوراهای اسلامی کار گفت: با توجه به اینکه مقام معظم رهبری سال 1400 را سال «تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» نامگذاری کردند مسولین باید تلاش کنند موانع را شناسایی و اقدام به عمل کنند تا تولید افزایش یابد.

وی افزود: در حوزه روابط کار یکی از موانعی که شناسایی شده و در کارگروهی به صورت سه جانبه با حضور نماینده دولت و نماینده کارفرما نشست هایی متعدد برگزار و به توافقات جامع رسیدیم قانون شوراهای اسلامی کار است.

وی ادامه داد: در این زمینه خوشبختانه به توافقات مکتوبی رسیده و پیشنهادات در قالب "طرح اصلاح قانون شوراهای اسلامی کار" به مجلس تقدیم شد که متاسفانه طرح دو فوریت آن در صحن مجلس رای نیاورد.

علی بیگی تصریح کرد: اگر قبل از مطرح شدن دو فوریت طرح اصلاح قانون شوراهای اسلامی کار هماهنگی هایی با نمایندگان صورت می گرفت تا نمایندگان کارگران با نمایندگان مجلس رایزنی هایی می کردند و هدف و ضرورت اصلاح قانون را برای نمایندگان بیان می کردند و اطلاعات لازم را در اختیار نمایندگان مجلس قرار می دادند مطمئنا شاهد اتفاقات بهتری بودیم.

رئیس کانون عالی شوراهای اسلامی کار با تاکید بر اینکه نمایندگان مجامع کارگری باید بتوانند آزادانه در چارچوب قوانین مطالبات خود را بیان کنند ولی متاسفانه به دلیل اشکالات در قانون کار موجود، کارگر زمانی که بخواهد مطالبه گر باشد و مشکلات خود را پیگیری کند به مذاق کارفرما خوش نمی آید تصریح کرد: قرارداد موقت کار آزادی تشکل های کارگری را سلب کرده است.

*** قرارداد 96 درصد کارگران موقت است

در ادامه دکتر علی اصلانی نائب رئیس بخش کارگری کانون عالی شوراهای اسلامی کار گفت: زمانی که کارگران استخدام رسمی بودند از قانون شوراهای اسلامی کار استفاده می کردند ولی از سال 75 با تصویب قراردادهای موقت این قانون به کار کارگران قرارداد موقت نمی آید.

وی با بیان اینکه در حال حاضر96 درصد کارگران با قرارداد موقت کار می کنند گفت: با قراردادهای موقت کار امنیت شغلی کارگران از بین رفته و روز به روز شوراهای اسلامی کار ضعیف تر می شوند.

*** قراردادهای موقت عامل کاهش کیفیت تولید

نائب رئیس بخش کارگری کانون عالی شوراهای اسلامی کار تصریح کرد: رواج قراردادهای موقت یک ماهه، دوماهه و سه ماهه ، از بین رفتن امنیت شغلی کارگران باعث شده که قانون شوراهای اسلامی کار روز به روز تحلیل برود و از طرفی دیگر نیز وجود کارگران قراردادی موقت موجب کاهش انگیزه و در نتیجه کاهش کیفیت تولید شده است.

وی مشکل اصلی را در این دانست که ماده 7 قانون کار دو تبصره دارد که در تبصره 2 آیین نامه مقرر بوده اولین دولتی که روی کار می آید آیین نامه آن را بنویسد و در آن شغل های مستمر تعریف شود تا اکنون ما به این مشکلات دچار نشویم ، ولی متاسفانه در این 40سال انقلاب هیچ کدام از دولت هایی که روی کارآمده اند اعم از اصلاح طلب و اصول گرا، برای این تبصره قانونی و مشکل جامعه کارگری اقدامی نکرده اند.

دسترسی سریع
گفت و گوی اجتماعی