گفت‌وگوی اجتماعی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 13:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اجتماعي

عضو هیات علمی سازمان سنجش گفت: طرح حذف کنکور طرحی قابل اجرا نیست

عضو هیات علمی سازمان سنجش اظهار داشت: بسیاری از رشته های علمی یا هنری در دانشگاه های خوب همچنان خواهان متعددی دارند، بر همین اساس گرایش های بیش از حد به رشته های خاص امکان حذف آزمون سراسری را سلب می کند.

1396/05/16
|
08:53
|

برنامه "گفت و گوی اجتماعی" با موضوع بررسی انتخاب رشته کنکور، با حضور دکتر غلامرضا یادگارزاده (عضو هیات علمی سازمان سنجش) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

در این برنامه دکتر غلامرضا یادگارزاده با اشاره به آزمون سراسر سال 96 ، گفت: این آزمون بر اساس روال سال های گذشته در 5 گروه آموزشی با حدود 930 هزار داوطلب برگزار شد، به طوری که امسال گروه علوم تجربی داوطلبان بیشتری را به خود اختصاص داد.

وی با اشاره به این که اهمیت انتخاب رشته در برخی از مواقع از کنکور بیشتر است، اظهار داشت: محدودیت های ایجاد شده پس از اعلام نتایج آزمون فرصت انتخاب را برای داوطلب سخت تر کرده و دقت کار را بالا می برد.

عضو هیات علمی سازمان سنجش با اشاره به این که کنکور یک آزمون خطیر است، عنوان کرد: در بسیاری از مواقع نتایج کنکور می تواند آینده ی یک داوطلب را تحت تاثیر خود قرار دهد، به طوری که جهت زندگی فرد تحت شعاع این امر تغییر کند.

وی با تاکید بر این که کنکور یک مسابقه است، خاطر نشان کرد: داوطلبان مختلف در آزمون های سراسری فقط با یکدیگر به دایره مقایسه گذاشته شده و نسبت به هم رقابت می کنند.

دکتر غلامرضا یادگارزاده در خصوص موضوع حذف کنکور، توضیح داد: طرح حذف کنکور طرحی قابل اجرا نیست.

وی همچنین در ادامه اضافه کرد: بر اساس پیش بینی قانون 80 درصد از ورودی های دانشگاه ها تا سال 95 باید از طریق بدون کنکور انجام می گرفت.

عضو هیات علمی سازمان سنجش با تاکید بر این که رقابت در رشته های پرطرفدار همچنان به قوت خود باقی است، گفت: بسیاری از رشته های علمی یا هنری در دانشگاه های خود همچنان خواهان متعددی دارند، بر همین اساس گرایش های بیش از حد به رشته های خاص امکان حذف آزمون سراسری را سلب می کند.

فایل صوتی برنامه "گفت و گوی اجتماعی" از وبگاه شبکه رادیویی گفت و گو قابل دریافت است، متذکر می شود که این برنامه در ایام هفته از شنبه تا چهارشنبه ساعت 13:30 از شبکه ی رادیویی گفت و گو پخش می شود..

دسترسی سریع
گفت و گوی اجتماعی