گفت‌وگوی فرهنگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 20:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي فرهنگي

پژوهشگر حوزه فلسفه و هنر: ما در حوزه فرهنگ هنوز صاحب رسانه نشدیم

حامد هری با اذعان به عملکرد ضعیف ما در حوزه رسانه گفت: ما هنوز نتوانستیم هنر را آنگونه که باید در قسمت رسانه قرار دهیم وگرنه احتمالاً امروز شاهد احساس نارضایی دوستان و خانواده‌هایمان از زندگی نبودیم.

1401/01/21
|
11:48
|

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت وگو حامد هری پژوهشگر حوزه فلسفه و هنر با برنامه «گفتگوی فرهنگی» درمورد هنر انقلاب از دیدگاه مقام معظم رهبری گفتگوی تلفنی کرد.

هری گفت: اگر جهان سرمایه داری و جهان اروپایی رسانه دارند و عملیات روانی می‌کنند پس ما هنوز به آن معنا صاحب رسانه نشدیم که اگر صاحب رسانه بودیم احساس یک ایرانی از وضع زندگیش آنقدر متفاوت از واقعیتی که در آن زندگی می‌کند نبود.

وی با اذعان به عملکرد ضعیف ما در حوزه رسانه افزود: ما هنوز نتوانستیم هنر را آنگونه که باید در قسمت رسانه قرار دهیم و اگر توانسته بودیم امر زیبایی شناسی و هنر را در رسانه قرار دهیم احتمالاً امروز شاهد احساس نارضایی دوستان و خانواده‌هایمان از زندگی نبودیم.

پژوهشگر حوزه فلسفه و هنر در رابطه با جهانی سازی هنر انقلاب اظهارکرد: ما بعد از رخداد انقلاب 1357 فیلم‌های زیادی در نقد جهان مقابل داریم که اگر شنیده شود شاید در مواردی بتواند ورق را برگرداند.

هری گفت: هنر نیز مانند فلسفه از آیتم‌های فرهنگ است و فرهنگ با همین آیتم‌ها گزارش حال خودش را می‌گیرد و به ما منتقل می‌کند.

دسترسی سریع
گفت و گوی فرهنگی