گفت‌وگوی فرهنگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 20:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي فرهنگي

كارشناس غذا و آشپزی : غذاهای سنتی ایران عامل مهمی برای تقویت صنعت توریسم است

یک کارشناس غذا معتقد است : آشپزی سنتی ایران به قدری دارای جاذبه است که ارائه آن ، گردشگران را شگفت زده خواهد کرد و عامل مهمی برای تقویت صنعت توریسم خواهد بود.

1396/07/25
|
09:21
|

برنامه " گفت و گوی فرهنگی " رادیو گفت و گو با موضوع سفره ایرانی و فرهنگ گردشگری و تأثیر غذا بر روی جذب گردشگر با حضور سامان گلریز ، کارشناس غذا و فعال محیط زیست روانه آنتن شد.

گلریز در ابتدا با ابراز نگرانی از سرقت تاریخ کشورمان تاکید کرد : اگر دیر به خود بیاییم بخش بزرگی از تاریخمان که یکی از آنها غذاست به تاراج خواهد رفت .همانطور که موسیقی در اثر بی توجهی به سازها ، صنایع دستی و لباس های تاریخی ما به سرقت رفته است.

وی عنوان کرد : به عنوان مثال مردم ترکیه نسبت به سس و رب انار و پسته آشنایی نداشتند ، پس از اینکه اهمیت این مواد غذایی را از تمدن ما گرفتند ، اکنون صادرکننده این مواد غذایی شده اند.

این کارشناس غذایی با تاکید بر اینکه هزینه شناساندن فرهنگ و تمدن ایرانی به جهانیان کم نیست، اظهار کرد : برای شناساندن خود به دنیا باید میهمانان خارجی و مدیران بین المللی دعوت کنیم و به روش و با غذاهای خودمان از آنها پذیرایی کنیم تا ما را باور و تجربه کنند.در واقع ما باید برای ثبت فرهنگ و سنت خود هزینه پرداخت کنیم.

گلریز خاطرنشان کرد : داستان ها و شنیدنی های عجیب و بسیار شیرینی در خصوص آشپزی داریم که افراد را هیجان زده خواهد کرد.

وی با بیان اینکه ما همیشه عادت داریم کم کاری و قصور را به گردن دولت و کشور بیاندازیم ، عنوان کرد : مردم در این خصوص تقصیر بیشتری دارند و بسیار کم کارند.به عنوان مثال مردمی که خانه هفتصد ساله خود را به برج تبدیل می کنند.همچنین فریدون کنار شهری است که پرندگان از قسمت های مختلف به آنجا مهاجرت می کنند و مردم به جای اینکه از این فرصت عالی برای توریست پذیری استفاده کنند ، این منطقه را به قتلگاه پرندگان تبدیل کرده اند.

این فعال محیط زیست اضافه کرد : البته خلاء قانونی و مشکلات دیگری نیز وجود دارد.این افراد باید شغلی داشته باشند تا از این کار دست بکشند.مثلا می توان مغازه های آنها را به رستوران غذای محلی تبدیل کرد تا همه به آن منطقه بیایند و از این منظره و طبیعت استفاده کنند.

گلریز در خصوص آموزش آشپزی به گردشگران اظهار کرد : در حال حاضر این موضوع باب شده است که گردشگران در ساعاتی که رستوران ها خلوت هستند غذاهای آن کشور را می آموزند.در ایران نیز در چند منطقه بسیار کوچک این کار در حال انجام است که اگر وسعت پیدا کند یکی از جذابترین بخش های گردشگری خواهد شد.

وی کیفیت خدمات غذایی ارائه شده به گردشگران داخلی را بسیار ضعیف دانست و اظهار کرد : زمانی که ما به بندرعباس سفر می کنیم می خواهیم غذاهای دریایی و محلی آنجا را بخوریم نه پیتزا و لازانیا.در همه شهرهای ایران سبزیجات و ادویه های خاص وجود دارد که قابلیت مانور بالایی دارند.

این کارشناس آشپزی تاکید کرد : ما ایرانی ها باید تجربه کردن را بیاموزیم و نباید محافظه کارانه برخورد کنیم.زمانی که به مسافرت های خارجی می رویم به دنبال مرغ سوخاری و ... نباشیم ، در کشورهای خارجی غذاهای بسیار خوبی وجود دارند که با ذائقه ما ایرانی ها نیز تناسب دارند که هیچ وقت نخواسته ایم تجربه کنیم.

دسترسی سریع
گفت و گوی فرهنگی