گفت‌وگوی فرهنگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 20:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي فرهنگي

از رادیو گفت و گو دنبال كنید؛ آسیب‌شناسی اقدامات حوزه زنان و خانواده در چله اول انقلاب

شبکه رادیویی گفت و گو ویژه برنامه گفتگوی فرهنگی را با موضوع «عفاف و حجاب» تقدیم مخاطبان خواهد کرد.

1399/04/15
|
09:35

به گزارش روابط عمومی رادیو گفت و گو، بیست و یکم تیرماه سالروز قیام مردم مشهد علیه کشف حجاب به عنوان روز عفاف و حجاب نامگذاری شده است. روزی که دژخیمان رضاخان مردم معترض به کشف حجاب را در مسجد گوهرشاد به خاک و خون کشید. لذا هرساله در کشورمان هفته «عفاف و حجاب» گرامی می داریم، چراکه پایبندی بانوان به حجاب، آنان را در رسیدن به مدارج عالی معنوی کمک می کند و از سقوط به پرتگاه هایی که در سر راه آنان قرار دارد مانع می شود.

ترویج فرهنگ عفت مداری، پاک زیستی و تقید به پوشش عفیفانه در بین آحاد مردم جامعه اعم از زن و مرد - پسر و دختر، تضمین کننده رشد و توسعه کشور در ابعاد مختلف خواهد بود، اقتضای هرگونه رشدی در کشور، برخورداری جامعه از نسلی است که از نظر جسمی – روانی و اخلاقی سالم باشد و بتواند کشور را در ابعاد فرهنگی، اقتصادی، علمی، اجتماعی و ... پیش ببرد لذا باید چیستی و فلسفه حجاب در جامعه تشریح و تبیین گردد.

برنامه گفتگوی فرهنگی رادیو گفت و گو که با هدف طرح موضوعات و مباحث فرهنگی روز جامعه و در تعامل با کارشناسان حوزه فرهنگ تقدیم مخاطبان این شبکه رادیویی می شود، در هفته «عفاف و حجاب» از 14تا 21 تیر متناسب با جامعه مخاطبان، ماموریت های خود و تمهیدات رسانه ای ویژه برنامه هایی را برای پخش درنظر گرفته است.

ویژه برنامه گفتگوی فرهنگی به صورت پرونده ای موضوع «عفاف و حجاب» را با بررسی موضوعات سیاست های کلان گسترش فرهنگ حجاب و عفاف و نگاهی به عملکرد مسئولان در این حوزه با رویکرد مطالبه‌گرایانه روی آنتن می برد و محورهای ولنگاری فرهنگی و آسیب های بدحجابی در جامعه، بررسی نقش نهادهای ذی ربط در این حوزه، چالش ها و راهکارها حجاب و عفاف و مدگرایی، حجاب و فضای مجازی و حیا زدایی را مورد بررسی قرار می دهد.

سیده صدیقه حجازی( مسئول کارگروه بین الملل زنان و خانواده وعضوشورای فرهنگی اجتماعی زنان)، مینواصلانی(مسئول مطالعات زن و خانواده دانشگاه عالی دفاع و مرکز مطالعات راهبردی - مدرس دانشگاه)، زهره سادات لاجوردی(عضوکمیسیون فرهنگی مجلس) و دکترمعصومه زهیری(معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران سراسرکشور) از مهمانان امشب گفتگوی فرهنگی هستند که موضوع آسیب‌شناسی قوانین، سیاست‌ها و اقدامات حوزه زنان و خانواده در چله اول انقلاب و بایسته‌های چله دوم انقلاب در چله اول انقلاب و بایسته‌های چله دوم انقلاب را تحلیل می کنند.


گفتنی است گفت و گوی فرهنگی شنبه تا چهارشنبه ساعت 20:00 روی موج اف ام ردیف 5/103 مگاهرتز تقدیم مخاطبان فرهیخته رادیو گفت و گو می شود.

دسترسی سریع
گفت و گوی فرهنگی