گفت‌وگوی فرهنگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 20:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي فرهنگي

تمرکز کمیسیون فرهنگی مجلس بر جوانی جمعیت و حمایت از خانواده

احمد راستینه عضو کمیسیون فرهنگ مجلس در رادیو گفت‌وگو‌ بیان داشت: خوشبختانه طرح جوانی جمعیت و حمایت از خانواده به عنوان یک طرح بسیار جامع در مجلس مورد اقبال نمایندگان قرار گرفت و در قالب کمیسیون مشترک، مراحل قانونی و تصویب آن طی می شود.

1399/09/03
|
10:45
|

احمد راستینه عضو کمیسیون فرهنگ مجلس در برنامه گفتگوی فرهنگی رادیو گفت‌وگو‌ در ارتباط تلفنی در خصوص اقدامات کمیسیون فرهنگی بیان داشت: کمیسیون فرهنگی در قدم اول، اولویت‌های خود را برای نقش آفرینی ویژه در حوزه تامین و نظارت تعریف کرد که اولین اولویت آن بحث جوانی جمعیت و حمایت از خانواده بود.

وی افزود: در حوزه تهاجم فرهنگی، یکی از سلول های راهبردی یک جامعه خانواده است و بیشترین هجمه و مهمترین نقطه هدف فرهنگ بیگانه قرار می گیرد. بنابراین؛ یکی از اولویت های مهم و اساسی که کمیسیون فرهنگی بر آن متمرکز شده است،

راستینه ادامه داد: بحث ساز و کار ارتقاء نظام آموزشی از ابتدایی تا متوسطه با تمرکز بر دانش و حمایت از خانواده به صورت ویژه و ارتقاء نقش و جایگاه اعضای خانواده به عنوان مهمترین ارکان هدایت خانواده از جمله نقش پدری و مادری است که به آن توجه داریم

این نماینده مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: خوشبختانه طرح جوانی جمعیت و حمایت از خانواده به عنوان یک طرح بسیار جامع در مجلس مورد اقبال نمایندگان قرار گرفت و در قالب کمیسیون مشترک، مراحل قانونی و تصویب آن طی می شود.

عضو کمیسیون فرهنگ مجلس شورای اسلامی بیان کرد: خوشبختانه تعامل خوبی میان مجموعه نمایندگان مجلس برای حمایت از کمیسیون مشترک شکل گرفته است و نزدیک به 200 رای به بحث اصل 85 طرح جوانی جمعیت داده شد که گام بسیار موفقیت آمیز و بلندی به شمار می آید. خوشبختانه یکی از مواد این طرح به طور ویژه ضمانت اجرایی مواد این طرح است و در آن مواد قانونی قوی در نظر گرفته شده است.

دسترسی سریع
گفت و گوی فرهنگی