صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

مدیر حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان در واکاوی آشوب‌های اخیر گفت: مسائلی که در منطقه اتفاق افتاده و ایران در آن نقش پررنگی داشته است، باعث می‌شود که دشمن به فکر بیفتد و یک طراحی انجام دهد تا ایران را در صحنه داخلی مشغول نگه دارد و تضعیف کند.

برنامه "گفت‌وگوی سیاسی" با موضوع(واکاوی ماهیت و ریشه‌های آشوب سازی‌های تصنعی چند روز اخیر و ضرورت رویکرد راهبردی به برنامه‌های کلان بی‌ثبات‌سازی نظام سلطه در ایران) در ادامه با حضور حجت الاسلام روح‌الله حریزاوی، مدیر حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان روانه آنتن شبکه رادیو گفت‌وگو شد.

حجت‌الاسلام روح‌الله حریزاوی در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران در یک جنگ منطقه‌ای که محور آن عراق و سوریه بود، خیلی شفاف پیروز شد و وعده‌ایی که سردار سلیمانی برای جمع کردن غائله داعش داد، در همان بازده زمانی که اعلام کرده بود با کمترین تلفات به پایان رسید. جنگی که نقطه کانونی آن متوجه ایران بود و کسی نمی‌توانست قضاوت کند که ایران نباید درگیر این جنگ می‌شد، قطعا ایران درگیر این جنگ می‌شد، کمااینکه ترورها و انفجارهایی به طور محدود در داخل کشور داشتیم.

وی افزود: ایران در حرکت سیاسی خودش در عراق و سوریه پیروز شد؛ همچنین در جنگ یمن پیروز محسوب می‌شود، زیرا جنگ یمن تبدیل به یک جنگ فرسایشی شده و سعودیها به شدت دنبال راهکاری برای بیرون رفتن از این معضل است و هنوز نتوانسته که خودش را نجات دهد. از طرفی ایران در بحرین پیروز است، زیرا آنها نتوانستند به اهداف خودشان که از بین بردن خیزی مردمی بحرین است، دست پیدا کنند. همه این مسائلی که در منطقه اتفاق افتاده و ایران در آن نقش پررنگی داشته است، باعث می‌شود که به فکر بیفتند و یک طراحی انجام دهند تا ایران را در صحنه داخلی مشغول نگه دارند و تضعیف کنند.

مدیر حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان ادامه داد: اما طراحی که دشمنان در ایران انجام می‌دهند، بر اساس خاستگاه‌های اجتماعی موجود در کشور قرار می‌دهند. به عبارتی به بررسی مسائل داخلی کشور می پردازند تا دریابند که در چه موضوعاتی نقاط آسیب‌پذیر وجود دارد و در کدام عرصه‌ها خلاء وجود دارد. برای مثال ما در عرصه اشتغال، اقتصاد، نرخ ارز و آسیب‌های اجتماعی که از مطالبات اصلی رهبر انقلاب است با مشکلات و ‌اسیب‌هایی مواجه هستیم.

حجت‌الاسلام حریزاوی گفت: دشمنان انقلاب اسلامی این آسیب‌ها و مسائل را شناسایی و رصد می‌کنند و بر این موج سوار می‌شوند. در این میان باید دید که نظام و دولت چه کاری باید انجام می‌داد تا مانع این موج سواری دشمن شود؟ اینجاست که باید به دلسوزان انقلاب اسلامی، حزب الله و مردم بیدار آگاهی‌بخشی کرد تا مانع حضور برخی ناآگاهان شوند در موج‌هایی که دشمن ایجاد می‌کند.

مرتبط با این خبر

  • وظایف شورای نگهبان در راستای تضمین گفتمان انقلاب اسلامی است

  • عملکرد شورای نگهبان در چهار دهه گذشته مبتنی بر قانون اساسی بوده است

  • دولت باید سراغ جوان‌گرایی کابینه برود

  • وحدت ملی مانع از نفوذ دشمن در عرصه داخلی است

  • مذاکره با دشمن از منظر اقتدار اشکالی ندارد

  • نقش راهبردی شورای نگهبان در صیانت از گفتمان انقلاب اسلامی و قانون اساسی

  • دولت‌ها در جلب رضایتمندی مردم کوتاهی کردند

  • رسانه، وسیله‌ای برای گسترش نظارت مردم بر عملکرد دولت است

  • مسئولان از ساده زیستی دوران انقلاب فاصله گرفته اند

  • برای تعامل با جهان به گفت‌وگو نیاز داریم