صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

عضو هیات علمی دانشگاه امام حسین گفت: آمریکا و اسرائیل صراحتا به ما می‌گویند که جنگ با ایران در رابطه با تکنولوژی آن است. برای همین نمی‌خواستند که ایران به لحاظ تکنولوژی پیشرفته باشد.

برنامه "گفت‌وگوی سیاسی" با موضوع(بررسی ماهیت دشمنی آمریکا با ملت ایران از کودتای 28 مرداد تا خروج از برجام حسینی در بازیابی هویت انقلابی) با حضور ابوذر یاسری، عضو هیات علمی دانشگاه امام حسین و کارشناس مسائل سیاسی روانه آنتن شبکه رادیوگفت‌وگو شد.

ابوذر یاسری در مصاحبه با رادیوگفت‌وگو بیان کرد: اندیشه ایجاد رابطه با آمریکا هیچ کمکی به پیشرفت ایران نمی‌کند، بلکه روز به روز فشارها را بر کشور ما بیشتر خواهد کرد. اینکه چرا عده‌ای طالب فشار بر کشور ما هستند و می‌خواهند فشار را بیشتر کنند، باید درباره آن بحث کرد.

وی افزود: آمریکا زمانی می‌تواند فشار بیشتری بر ایران وارد کند که ما به لحاظ قدرت در موضع ضعف باشیم. درباره رفع دشمنی دو یا سه نظریه در داخل وجود دارد؛ در یک نظریه بر آن بود که ما دست از شعارهای انقلابی برداریم و دم از شعارهای ملی‌گرایی نزنیم و کاملا مانند یک کشور مطیع، هماهنگ و همسو با آمریکا تبدیل شویم. این نظر ما را به پیشرفت می‌رساند. باید در رابطه با این نظر باید بگویم می‌توانیم نظری بیافکنیم به کشورهای منطقه که متحد آمریکا هستند تا دریابیم جایگاه آنها کجاست و جایگاه جمهوری‌اسلامی به لحاظ توانمندی، پیشرفت‌های صنعتی کجاست؟

عضو هیات علمی دانشگاه امام حسین ادامه داد: در میان کشورهایی مانند مصر و ترکیه را بررسی کنید، ببینید عامل پیشرفت آنها آمریکا بوده است؟ در ثانی اساسا پیشرفت واقعی رخ داده است؟ در حال حاضر ترکیه در بحران اقتصادی به سر می‌برد و کشورهای شیخ‌نشین منطقه به یک سوت بند است و هر وقت این سوت زده شود، فرو می‌ریزند. زمانی رئیس اتحادیه عرب به سران عرب گفته بود: ما همیشه اینجا می‌نشینیم تا دریابیم ایران را چگونه زمین بزنیم و در واقع چگونه آمریکا را خوشحال کنیم! در حالی که کوچک‌ترین چیز را نمی‌توانیم خودمان بسازیم.

ابوذر یاسری گفت: اما جمهوری اسلامی موشک می‌سازد و صدها کیلومتر آن‌طرف‌تر دقیق به هدف می‌خورد. در واقع ما کی قصد داریم از خواب بیدار شویم؟ لذا نظریه‌ای که می‌گوید دست از شعارهای انقلاب برداریم، نظریه‌ای نیست که به درد ملت ما بخورد. اما نظریه دومی که قدری ظریف‌تر بیان می‌شود، این است که از شعارها دست برنداریم و نظام را به شکل صورت حفظ کنیم، حتی رهبری و ولایت‌فقیه را نیز حفظ کنیم اما آنچه دشمن بر سر آن چالش ایجاد می‌کند، قاعدتا دو مساله عامل قدرت ویژه و برجسته ما هستند.

وی افزود: لذا آمریکا و اسرائیل صراحتا به ما می‌گویند که جنگ با ایران در رابطه با تکنولوژی آن است. برای همین نمی‌خواستند که ایران به لحاظ تکنولوژی پیشرفته باشد. این همان چیزی است که رهبر انقلاب از آن به حفظ صورت و سیرت یاد می‌کند. آنها می‌خواهند در داخل حتی یک آخوند یا عمامه به سر در راس باشد اما ایران تبدیل به کشور متحد آمریکا شود. برای همین وقتی عوامل قدرت از ما گرفته شود، دشمن کاملا بر ما مسلط می‌شود.

مرتبط با این خبر

  • بحران اقتصادی آمریکا با همه ترفندهای ترامپ پابرجاست

  • ضربه کاری تولیدات چین به اقتصاد امریکا!

  • مرگ رویای امریکایی...

  • هیچ استراتژیستی مذاکره جمهوری‌اسلامی با آمریکا را تایید نمی‌کند

  • دولتمردان هنوز دنبال سیب و گلابی برجام هستند

  • درس تاریخی برای ملت ایران؛ مذاکره بی فایده است

  • سریال تحریم ها ادامه دارد/ استراتژی جمهوری اسلامی مقاومت دربرابر مذاکره است

  • مواضع ایران در برابر تهدید دشمن تهاجمی است

  • آمارها حاکی از کاهش آرای ترامپ در انتخابات 2020 است

  • وظیفه ناو امریکایی اعمال فشار برای مذاکره است