صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

استاندار اسبق استان قزوین گفت: با تحریم‌های آمریکا و جلوگیری از فروش نفت ایران ما دچار مشکل خاصی نخواهیم شد به شرطی که بتوانیم مسائل را مدیریت کنیم و در سایر حوزه‌ها کاهش صادرات نفت را جبران کنیم.

برنامه "گفت‌وگوی سیاسی" با موضوع(راهبرد آمریکا نسبت به انقلاب اسلامی از فرار شاه تا تسخیر لانه جاسوسی) با حضور مهندس احمد نصری، استاندار اسبق استان قزوین روانه آنتن شبکه رادیویی گفت‌وگو شد.

احمد نصری در مصاحبه با رادیوگفت‌وگو عنوان کرد: در زمان جنگ شرایط کشور ما بسیار بد بود و سطح تولیدات و وضعیت اقتصادی قابل مقایسه با امروز نبود، همان موقع نیز صادارت نفت بسیار پایین بود اما توانستیم بر مشکلات فائق بیایم و هم جنگ را مدیریت کنیم و هم اوضاع کشور را سامان دهیم. لذا با تحریم‌های آمریکا و جلوگیری از فروش نفت ایران ما دچار مشکل خاصی نخواهیم شد به شرطی که بتوانیم مسائل را مدیریت کنیم و در سایر حوزه‌ها کاهش صادرات نفت را جبران کنیم.

وی افزود: لذا به دلایلی که امروز هم ثابت شده، بدون صادرات نفت خام هم می‌توانیم کشور را خوب اداره کنیم. البته اگر بخواهیم! برای اثبات این سخن باید به بخش صنعت نظامی اشاره کنم، مگر ما در این صنعت تحریم نبودیم، پس چگونه توانستیم به مرحله‌ای برسیم که امروز کاملا خودکفا شدیم و شاهد تولید محصولاتی هستیم که با اتکا به دانش و نیروی داخلی تولید می‌شود. به شکلی که توانستیم بهترین و بیشترین پیشرفت را در صنایع نظامی داشته باشیم. از آن‌طرف به دانش هسته‌ای نگاه کنید. در این حوزه هم تحریم بودیم اما بدون کمک خارجی‌ها در انرژی هسته‌ای نیز به قابلیت‌های درخوری دست پیدا کردیم.

استاندار اسبق استان قزوین ادامه داد: بنابراین هر کجا که تحریم علیه ما کامل بوده، توانستیم با اتکا به نیرو و دانش داخلی به پیشرفت و خوداتکایی برسیم. به عبارتی هر جا که خواستیم بر محدودیت‌ها و تحریم غلبه کنیم، توانستیم پش برویم و دشمن را مرعوب خود کنیم. در حال حاضر ما و دولت چه باید بکنیم؟ در میان محصولاتی که صادر می‌کنیم به غیر از نفت، گاز، محصولات غیرنفتی است که صادرات آن در اختیار آمریکا و قدرت‌های جهانی نیست و مشتریان متنوع و فراوانی دارد.

احمد نصری گفت: در حال حاضر این‌که آمریکا بخواهد با جلوگیری و در محدودیت گذاشتن صادرات نفت با جمهوری اسلامی مقابله کند، سخن بسیاری باطلی است، زیرا از روش‌های دیگر می‌توان اقتصاد ایران را مدیریت کرد که محدودیت صادرات نفت به آن آسیب جدی وارد نکند. حال اگر صادرات غیرنفتی ما هم به صفر برسد، باید وارداتمان را مدیریت کنیم. نکته اصلی اینجاست که هر کشوری برای خودش یکسری درآمدهای ارزی دارد، ما نیز درآمدهای ارزی خاص خودمان را داریم که اگر بنا را بر این بگذاریم که کالاهایی که در ایران ساخته می‌شود و به لحاظ کیفیت بهتر از خارجی است، جلوی واردات آن را بگیریم.

مرتبط با این خبر

  • مسئولان هشدار منتقدان برجام را نادیده گرفتند

  • کنایه لاریجانی که در مذاکرات هسته‌ای دُر غلطان دادیم و آب‌ نبات گرفتیم، درست است

  • آیا برجام مانع از جنگ ایران و آمریکا شد؟!

  • اروپا نه بخاطر ایران؛ بلکه بدلیل قد علم کردن مقابل امریکا در برجام ماند

  • میلیون ها عراقی؛ قربانی اسلحه دموکراسی امریکا

  • تعریف و تمجید برخی از آمریکا در داخل با واقعیت تطابق ندارد

  • ترامپ قادر به تبیین چشم‌اندازی برای آینده آمریکا نیست

  • 109تکنیک رسانه های معاند فارسی زبان

  • چین و هند حتی یک رسانه معاند خارجی ندارند

  • سخنان برخی مسئولان سیاسی باعث تصورات غلط ترامپ درباره تحریم‌هاست