صبح و گفت‌وگو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

نایب رئیس اتحادیه نوشت افزار: تا دو سال آینده 60 درصد بازار را تولیدات داخل فرا خواهند گرفت

نایب رئیس اتحادیه نوشت افزار خاطر نشان شد: مطمئن باشید با پشتکاری که وجود دارد و علاقه ای که بین تولیدکنندگان دیده می شود تا دو سال آینده 60 درصد بازار را تولیدات داخل فرا خواهند گرفت و تنها 40 درصد نوشت افزارها وارداتی خواهند بود.

1396/05/30
|
12:03
|

برنامه "صبح و گفتگو" رادیو گفت و گو با موضوع لوازم التحریر تولید داخل و با حضور مهندس محمد موسوی تولید کننده لوازم التحریر و غضنفری نایب رئیس اتحادیه نوشت افزار به روی آنتن رفت.

مهندس محمد موسوی در آغاز با بیان اینکه لوازم التحریر ایرانی هر سال رو به رشد است و تولیدات داخل افزایش پیدا می کند، اظهار داشت: البته با این وجود هنوز راه زیادی وجود دارد تا با لوازم التحریر خارجی از نظر قیمتی و کیفیتی رقابت کند.

وی افزود: البته از نظر کیفیت هر سال شاهد رشد کیفیت هستیم. در حوزه تولید دفتر صد در صد تولید داخل هستیم. در بخش مداد نیز نسبت به سال های قبل تولیدات داخل افزایش پیدا کرده است.
تولید کننده لوازم التحریر با بیان اینکه لوازم التحریر ابزار فرهنگی و فکری نیز محسوب می شود، عنوان داشت: نزدیک به شش سال است که وضعیت توجه به بخش فرهنگی لوازم التحریر نیز بهبود پیدا کرده است. باید توجه کنیم بچه ها از همان دوران کودکی قابل آموزش هستند و لوازم التحریر امکان آموزش را به آنها می دهند به ویژه اینکه لوازم التحریر هر سال با آنها همراه است.

وی ادامه داد: خیلی وقت ها شخصیت و کاراکتری که روی جلد یک لوازم التحریر وجود دارد، قهرمان یک بچه می شود. در سال های گذشته این موضوع مورد توجه قرار گرفته است و در حال پیدا کردن یک جایگاه است. با این وجود همچنان تقابل با کاراکتر های خارجی مبارزه کردن خیلی سخت است زیرا هر سال شخصیت های جدید در حوزه سینما تولید می شود اما در ایران امکان ساخت انیمیشن های ادامه دار که بچه ها با آن خو بگیرند وجود ندارد.

غضنفری در ادامه با تصریح بر اینکه روند نوشت افزار در ایران رو به بهبودی است، گفت: امروز در بخش نوشت افزار بسیار افراد فعالی داریم. تا دو سال پیش 80 درصد کالاها وارداتی بود و فقط 20 درصد کالاهای بازار تولید داخل بود اما امروز در نوشت افزار 60 واردات داریم و 40 درصد تولید داخل است.

عضو نایب ریئس اتحادیه نوشت افزار ادامه داد: مطمئن باشید با پشتکاری که وجود دارد و علاقه ای که بین تولیدکنندگان دیده می شود تا دو سال آینده 60 بازار را تولیدات داخل فرا خواهند گرفت و تنها 40 درصد نوشت افزارها وارداتی خواهند بود.

وی تاکید کرد: البته برای پیشرفت نیاز به کمک های دولتی به ویژه از سوی وزارت صنعت و معدن داریم زیرا در چنین حالتی می توانیم در آینده ای نه چندان دور خودکفا شویم.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو