صبح و گفت‌وگو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 6:30 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

سخنگوی سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت: اهدای نشان ملی ایمنی و سلامت به محصولات غذایی در همایش ملی روز جهانی غذا

سخنگوی سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت گفت: با حضور وزیر بهداشت در همایش ملی روز جهانی غذا به شرکت هایی که ضوابط و معیارهایی برای ارتقای فرآورده های غذایی را رعایت می کنند قدردانی و نشان ایمنی و سلامت داده می شود.

1396/07/15
|
13:23
|


برنامه "صبح و گفتگو" رادیو گفت و گو با موضوع همایش ملی روز جهانی غذا و با حضور مهندس محمد هاشمی سخنگوی سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت به روی آنتن رفت.

مهندس محمد هاشمی با اشاره به شعار روز جهانی غذا "تغییر آینده مهاجرت، سرمایه گذاری در امنیت غذایی و توسعه روستایی" گفت: این شعار بعد از بررسی های مختلف و بررسی استراتژیک و ایدئولوژی هایی که در ذهن دوستان در کل جهان وجود دارد انتخاب کرده اند.

وی خاطر نشان شد: محوریتی که ما به عنوان شعار روز جهانی غذا به صورت ملی در نظر گرفته ایم تغییر و اصلاح الگوی تغذیه برای حفظ و ارتقای سلامت است.

سخنگوی سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت به اهدای نشان ملی سلامت اشاره کرد و توضیح داد: برخی از شرکت ها به ضوابط و معیارهایی بالاتر برای ارتقای فرآورده های غذایی دست پیدا می کنند و محصولات خودشان را از نظر سلامت ارتقا می دهند ما سعی می کنیم این شرکت ها را پیدا کنیم و با حضور وزیر بهداشت از این شرکت ها در روز 23 مهرماه در همایش ملی روز جهانی غذا قدردانی می شود و به آنها نشان ایمنی و سلامت داده می شود.

وی با تاکید بر اینکه برای ارتقای سلامت قبل از هرکاری باید بر فرهنگ مردم دست بگذاریم، گفت: اگر خود مردم تصمیم بگیرند و بخواهند سلامت خودشان را ارتقا دهند، موفق خواهیم بود، به همین دلیل علاوه بر کارهای تشویقی مثل نشان ایمنی سلامت که برای تولیدکنندگان در نظر گرفته ایم، نشان ترافیک را طراحی کرده ایم که یک برچسب رنگی تغدیه است که در سه سال اخیر تحت عنوان چراغ راهنمای تغدیه با همکاری صنعت بر بسته های فرآورده غذایی درج شده و اطلاع رسانی کرده ایم و به مردم آگاهی داده ایم که چه محصولی را به چه مقدار استفاده کنند.

هاشمی خاطر نشان شد: کما اینکه این پروزه که در ایران انجام شده به عنوان الگو در کشورهای دیگر مطرح شده است و مورد تقدیر سازمان بهداشت جهانی قرار گرفته ایم.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو