صبح و گفت‌وگو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 6:30 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

مسئول نیروی انسانی قرارگاه امام رضا (ع) خبر داد: شروع موج دوم امدادرسانی به زلزله زدگان کرمانشاه با عنوان "دوباره زندگی" +صوت

مسئول نیروی انسانی قرارگاه امام رضا (ع) با اعلام اینکه موج دوم امدادرسانی به آسیب دیدگان از زلزله شروع می شود، گفت: 50 اکیپ امدادی شامل تعدادی پزشک، روانپزشک، مشاور، دامپزشک و افرادی وظیفه امداد رسانی را بر عهده دارند .

1396/09/14
|
14:31
|

برنامه "صبح و گفت و گو" رادیو گفت و گو با موضوع زلزله در کرمانشاه و روند اقدامات در مناطق زلزله زده ، با حضور حجت الاسلام محسن مهدی یار مسئول نیروی انسانی قرارگاه امام رضا (ع) به روی آنتن رفت.

حجت الاسلام محسن مهدی یار با اعلام اینکه از امروز (سه شنبه) موج دوم امدادرسانی به آسیب دیدگان و زلزله زدگان شروع می شود، گفت: طبق وظیفه ای که در قرارگاه امام رضا (ع) بر عهده ما گذاشته شد، سازماندهی نزدیک به دو هزار نفر از داوطلبین امداد رسانی بر عهده ما گذاشته شده و از امروز پذیرش شروع شده و سازماندهی تا ساعات پایانی روز اتفاق می افتد.

وی افزود: از فردا صبح (چهارشنبه) 50 اکیپ در مناطق مختلف مستقر خواهند شد و این داوطلبین و کسانی که خادم این مردم هستند در قالب گروه های مختلف به مردم خدمت رسانی خواهند کرد. این سازماندهی از افرادی تشکیل شده که از شهرها و استان های مختلف به صورت خودجوش خودشان را به قصر شیرین، ورزشگاه آزادی، قرارگاه امام رضا (ع) رسانده اند.

مسئول نیروی انسانی قرارگاه امام رضا (ع) با اشاره به اقداماتی که قرار است در موج دوم امدادرسانی به زلزله زدگان انجام شود، اظهار داشت: در موج دوم امدادرسانی با عنوان "دوباره زندگی" سازماندهی 50 اکیپ امدادی در دستور کار است. هر اکیپ متشکل از 25 نفر از داوطلبین هستند این اکیپ شامل تعدادی پزشک، روانپزشک، مشاور، دامپزشک و افرادی که بحث رصد و شناسایی مشکلات مردم را بر عهده دارند، پاکبانان و گروه های امدادی برای کودکان است.

وی ادامه داد: محموله هایی از مواد غذایی، پوشاک، سوخت و نیازهای ضروری مردم در روستاها مستقر می شود.

حجت الاسلام محسن مهدی یار با بیان اینکه در قصر شیرین مستقر است در رابطه با وضعیت قصر شیرین گفت: وضعیت در قصر شیرین نسبت به سایر جاها بهتر است اما در مناطقی که قرار است اقدام کنیم، کم کم سرما دارد شدت می گیرد و مردم نیازهایی دارند و امیدواریم این خدمات به مردم داده شود.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو