صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

مدیر واحد ساماندهی محدوده های ترافیکی گفت: محدوده طرح زوج و فرد و دریافت عوارض همچون گذشته از اول تیرماه اجرایی می شود.

برنامه "صبح و گفت و گو" با موضوع طرح زوج و فرد و طرح ترافیک و در ارتباط تلفنی با عمار سعیدیان فر مدیر واحد ساماندهی محدوده های ترافیکی از شبکه رادیو گفت و گو پخش شد.

سعیدیان فر در ارتباط زنده تلفنی با رادیو گفت و گو در پاسخ به این سوال که آیا عوارض عدم رعایت ورود به محدوده زوج و فرد بخشودنی است یا خیر؟ گفت: ما اطلاع رسانی های لازم را از شروع کار انجام داده ایم و مصوبه ای مبنی بر بخشودگی و تخصیص نداریم و مردم هم باید عوارض را پرداخت کنند.

وی افزود: ما طبق قانون مصوب شورای شهر بابت تردد خودروها در محدوده زوح و فرد عوارض را دریافت می کنیم.

مدیر واحد ساماندهی محدوده های ترافیکی همچنین در رابطه با تصمیم شورای شهر برای بازگشت این مبلغ به مردم یادآور شد: ما کار شفاهی انجام نمی دهیم و اگر شورای شهر به ما ابلاغ کند در دستور کار قرار می دهیم. طبق تبصره یک ماده واحده اصلاح شده شورای شهر، کلیه خودروهای دارای پلاک مخالف در صورتی مجاز به ورود به محدوده زوج و فرد هستند که همانند طرح ترافیک، مجوز آن را دریافت و عوارض آن را پرداخت کرده باشند.

این مقام مسئول بیان داشت: ما مجری قانون هستیم و برای هر تغییری به مصوبه شورای شهر نیاز داریم و تا وقتی ابلاغیه ای برای ایجاد تغییر و بخشودگی عوارض به دست ما نرسد به رویه سابق عمل می کنیم. شورای شهر تا به الان ابلاغیه و مصوبه ای مبنی بر عدم دریافت عوارض از محدوده طرح زوج و فرد نداشته و ندارد.

سعیدیان فر در رابطه با علت دریافت عوارض از محدوده زوج و فرد گفت: محدوده طرح زوج و فرد و دریافت عوارض همچون گذشته از اول تیرماه اجرایی می شود و قصد تغییر آن را نداریم اما تعداد روزهایی را که افراد از زوج و فرد استفاده می کردند، به ویژه افرادی که پلاک فرد داشتند، کاهش می دهیم. ما 20 روز از طرح زوج و فرد را رایگان می کنیم و برای باقی آن عوارض 50 درصد طرح ترافیک تعیین خواهیم کرد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: تهران در سال 1396 علاوه بر ترافیک، مشکل آلودگی هوا هم داشت از این رو در سال 1397 سیاست را مبنی بر زمان ورود و خروج از طرح ترافیک، معاینه فنی و تعدادی از پارامترهای دیگر قرار دادیم که این اقدامات تاثیرات خوبی داشت.

مدیر واحد ساماندهی محدوده های ترافیکی در خاتمه با بیان اینکه هدف ما دریافت عوارض نیست ابراز داشت: کل عوارضی که سال گذشته از طرح ترافیک و زوج و فرد دریافت کردیم به اندازه خرید نیم کیلومتر خط مترو هم نبود. هدف ما نظم ترافیکی و کاهش آلودگی است.

مرتبط با این خبر

  • کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان؛ مطمئن ترین مکان برای اوقات فراغت

  • امروز همایش"نقش مشارکت های مردمی و سازمان های مردم نهاد" برگزار می شود

  • جزئیات ساعات کاری ادارات در 22 استان

  • قلیزاده: دولت موظف به حذف یارانه پردآمدهاست/ بیگلری: به مردم استرس ندهید

  • الگوی کشت باید منجر به تولید پایدار شود

  • رشد 80 درصدی تولیدات فرهنگی در حوزه دیجیتال

  • اجرای برنامه های اوقات فراغت تابستانی با محوریت مهارت آموزی

  • رکود 95 درصدی مرکز اسقاط خودرو با بی تدبیری دولت

  • بازنگری جدی در قوانین مقابله با جرائم رایانه ای

  • ایران؛ رکورددار خصوصی سازی آموزش در جهان