صبح و گفت و گو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

سردار هادیانفر: رانندگان در 30 کیلومتری شهرها عجله نکنند

رئیس پلیس راهور ناجا با هشدار به رانندگان درباره 30 کیلومتری شهرها به عنوان یک نقطه خطر و محل تصادفات گفت: 62 درصد تصادفات جاده ای در 30 کیلومتری مبدأ و یا شهر مقصد اتفاق میافتد.

1398/06/20
|
12:13
|

برنامه "صبح و گفتگو" با موضوع وضعیت راه های کشور در ارتباط تلفنی با سردار کمال هادیانفر رئیس پلیس راهور ناجا از آنتن رادیو گفت و گو به روی آنتن رفت.

سردار هادیانفر در مصاحبه با رادیو گفت وگو با اشاره به خدمات رسانی ویژه پلیس راهنمایی و رانندگی کشور در ایام سوگواری در همه شهرها و جاده های کشور گفت: به لطف خدا در نیمه اول شهریورماه شاهد وضعیت مطلوبی در حوزه بروز تصادفات بودیم.

وی با اشاره به فوت بالغ بر هزار و 681 نفر از هموطنان در شهریورماه سال گذشته در اثر تصادفات جاده ای گفت: تعداد مجروحان نیز با ضریب هفت برابری افزایش یافت.

رئیس پلیس راهور ناجا عنوان کرد: به دلیل رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی وضعیت تصادفات در نیمه اول شهریور ماه مطلوب بود اما در روزهای پایانی تعطیلات از هموطنان تقاضا داریم که مقررات را رعایت کنند زیرا بیشترین میزان تصادفات در اثر بی توجهی به جلو و واژگونی است.

سردار هادیانفر متذکر شد: رانندگانی که خواب و استراحت کافی ندارند یک تهدید جدی برای خود، خانواده و دیگر خودروها محسوب شده که معمولاً در هنگام رانندگی دچار حادثه می شوند.

رئیس پلیس راهور ناجا با هشدار به رانندگان درباره 30 کیلومتری شهرها به عنوان یک نقطه خطر و محل تصادفات گفت: 62 درصد تصادفات جاده ای در 30 کیلومتری ابتدا و یا شهر مقصد اتفاق میافتد لذا از رانندگان تقاضا داریم در هنگام حرکت اولیه و 30 کیلومتر مانده به مقصد عجله نکنند.

وی 82 درصد تصادفات را مربوط به سرعت غیرمجاز دانست و گفت: رانندگان در ده روز باقی مانده از شهریور ماه حداقل 10 کیلومتر از سرعت مجاز خود بکاهند و از سبقت های غیرمجاز خودداری کنند، علاوه براین بعد از هر دو ساعت رانندگی، 15 دقیقه نیز استراحت کنند.

سردار هادیانفر مطرح کرد: با توجه به گزارشات و آمارها تقریبا 12 درصد جانباختگان ناشی از تصادفات، کودکان هستند که هیچ نقشی هم در تصادف ندارند. لذا رانندگان تمام سرنشینان خودرو را ملزم به استفاده از کمربند ایمنی کنند تا در طول سفر دچار آسیب نشوند.

رئیس پلیس راهور ناجا درخصوص نقش همیاران پلیس در پیشگیری از تصادفات شهریورماه بیان داشت: طبق آمارها تذکرات به موقع مجموعه همیاران به رانندگان در مورد عدم سبقت و سرعت مطمئنه و کمربند ایمنی، بیش از 18 درصد در کاهش تصادفات جاده ای موثر بوده است.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو