صبح و گفت و گو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفتگو

نقوی حسینی: نانواها حتما باید اعتصاب کنند تا فکری به حالشان کنیم؟!

نماینده مردم ورامین در مجلس گفت: دولت به جای افزایش قیمت نان باید برنامه ای تنظیم کند و یارانه نان را به خود نانوایان بپردازد.

1398/07/06
|
11:47
|

برنامه "صبح و گفتگو" با موضوع افزایش قیمت نان برای آزادپزها در تهران در ارتباط تلفنی با حسین نقوی حسینی نماینده مردم پیشوا، ورامین و قرچک در مجلس شورای اسلامی از آنتن رادیو گفت و گو پخش شد.

نقوی حسینی در برنامه "صبح و گفتگو" با اظهار اینکه نان در ایران یک محصول راهبردی شناخته می شود گفت: نان در سبد غذایی خانوارهای ایرانی نقش اصلی را ایفا می کند و همه خانواده ها مصرف روزانه دارند بنابراین هرگونه تصمیم گیری درباره این محصول بر ابعاد مختلف زندگی مردم تأثیر خواهد گذاشت.

وی افزود: یک طرف قضیه نان، تولیدکننده گندم و کارخانه و نانوایان و طرف دیگر مردم هستند. بنابراین تصمیم دولت باید به گونه ای باشد که مصرف کننده خسارت نبیند و نانوایان هم در بحران و بالاتکلیفی قرار نگیرند.

نماینده مردم پیشوا، ورامین و قرچک در مجلس یادآور شد: بنده سه هفته قبل به ریاست مجلس تذکر دادم که به دولت تذکر دهند وضعیت نانواهای ما بحرانی است. نانواها حتما باید اعتصاب کنند تا فکری به حالشان کنیم؟

نقوی حسینی تصریح کرد: حق بیمه کارگران از سال 1393 تاکنون سه برابر، آب و برق و گاز پنج برابر و اجازه مغازه و عوارض شهرداری و مزد کارگر چندین برابر افزایش یافته است لذا باید برنامه ای تنظیم کنیم تا ضمن حل بحران نانوایان کشور، آثار تورمی هم بر بازار نداشته باشد.

این نماینده مجلس پیشنهاد کرد: دولت به جای افزایش قیمت نان باید برنامه ای تنظیم کند و یارانه نان را به خود نانوایان بپردازد و یا از قیمت آرد کم کند در این صورت نه تنها نانوا ضرر نمی کند بلکه قیمت نان هم افزایش پیدا نخواهد کرد.

وی با تأکید بر اینکه بدهی دولت به بانکها برای خرید تضمینی گندم نباید عاملی برای افزایش قیمت نان مصرف کننده باشد گفت: دولت برای مدیریت قیمت نان می تواند یارانه ای را در بودجه سالانه برای آرد و نان تعیین کند.

نقوی حسینی با انتقاد به مبلغ بسیار پایین خرید تضمینی گندم اظهار داشت: وقتی دولت قیمت گندم را 1740 تومان تعیین می کند کشاورز هم قطعا محصول خود را به دولت نمی فروشد لذا ضروری است که دولت قیمت خرید تضمینی را افزایش دهد تا بازار را کنترل کند.

نماینده مردم پیشوا، ورامین و قرچک در مجلس گفت: بسیاری از خانواده ها در حوزه انتخابیه بنده قادر به تهیه نان نیستند، موسسات خیریه ماهیانه بن نان تهیه کرده و در اختیار بیش از چندین هزار خانواده قرار می دهند؛ این واقعیت جامعه است و نمی توان آن را رها کرد.

نقوی حسینی در پایان این مصاحبه رادیویی تأکید کرد: نان کالای اول مصرف خانواده هاست و باید اولویت نخست دولت باشد.

دسترسی سریع
صبح و گفتگو