صبح و گفت و گو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

پروتكلی كه كرونا را نابود می‌كند؛ تقویت سیستم ایمنی و مصونیت در برابر باد پاییزی

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌الله(عج) با دوتوصیه ساده مردم را در مقابله با کرونا در پاییز هشدار داد و رعایت آن را موجب ازبین رفتن کرونا به یاری خدا تا پایان سال عنوان کرد.

1399/07/01
|
13:18
|

پروفسور علی کرمی در ارتباط تلفنی با مجله خبری تحلیلی "صبح و گفتگو" از مشکلات حوزه مدیریتی و مردمی در مقابله با کووید19 انتقاد کرد و گفت: این روند برای مردم عادی شده و اصول اصلی پروتکل‌ها را دقیقا اجرا نمی‌کنند.

وی در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو اظهار کرد: با شروع فصل پاییز تهدید دیگری پیش روی ماست؛ آنفولانزا نزدیک ماست و سرما سیستم ایمنی را تضعیف می‌کند.

کرمی خاطرنشان کرد: ما قصد ترساندن مردم را نداریم ولی پروتکلی یک ماهه تهیه کرده‌ام تا بتوانیم ان شاالله از شر این بیماری راحت شویم.

رئیس بنیاد سبک زندگی سالم ادامه داد: می‌گویند کرونا ضعیف کُش است و بدنبال آن‌هایی است که سیستم ایمنی ضعیفی دارند؛ از قدیم هم گفته‌اند خود را از باد پاییزی محافظت کن و دقیقا افراد ضعیف که در مقابل باد پاییز قرار می‌گیرند، به این بیماری حساس ترند.

کرمی افزود: مردم این هشدار را باید جدی بگیرند که اگر دست بدست هم دهند، مشکل به زمستان کشیده نمی‌شود.

این متخصص و پروفسور حوزه سلامت جسم و روان گفت: به شنونده‌های رادیو گفت‌وگو تاکید می‌کنم اگر این بیماری را رعایت نکرده و دولت هم همکاری بیشتری نداشته باشند، کرونا ممکن است تا پایان سال با ما همراه باشد.

کرمی ادامه داد: عده‌ای تصور می‌کنند بنیه‌ای قوی دارند و کرونا آن‌ها را بیمار نمی‌کند. ولی حتی کسانی هستند که در رشته بدنسازی و پرورش اندام کار کشته بودند ولی این افراد بدلیل نوع تغذیه نامناسب به بیماری گرفتار شدند.

وی خاطرنشان کرد: مردم باید سبک زندگی خود را در پاییز اصلاح کنند و با ماسک و شستشوی دست و نرفتن به سفره و پرهیز از تجمعات و مهمانی‌ها اجازه ندهند کرونا به بدنشان وارد شود.

کرمی گفت: بعنوان کسی که 40 سال در دانشگاه‌های علوم پزشکی کار می‌کنم به مردم توصیه دارم اگر فصل آنفولانزا برسد و با کرونا ترکیب شود و سرما خوردگی‌ها را در پیش داشته باشیم، پیچ چهارم بسیار کشنده و مرگ بار تر خواهد بود.

وی با گلایه از مدیریت ستاد کرونا اظهارکرد: وقتی سپاه و ارتش و بسیج وارد عمل شد، آمار کرونا بسیار پایین آمد ولی ستاد مقابله با کرونا تاکید کرد فقط من متولی امر هستند و لذا همه نهادها به کناری رفتند.

کرمی گفت: ما نمی‌خواهیم کسی را مقصر بدانیم، ولی امروز جنگی خطرناک تر از دوران دفاع مقدس در پیش داریم؛ چون پرستارهای ما فرسوده شده و پزشکان شهید می‌شوند.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو