صبح و گفت و گو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

سردار مهری در رادیو گفت‌وگو: سربازان وظیفه نیمی از توان دفاعی و امنیتی کشورند

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا با اشاره به تلاش شبانه روزی نیروی انتظامی در برقراری سلامت و امنیت در کشور، گفت: بیش از 50درصد توان دفاعی و امنیتی کشورمان توسط سربازانِ عزیزِ وظیفه انجام می گیرد.

1399/07/28
|
10:27
|

سردار تقی مهری با حضور در استودیوی پخش زنده برنامه "صبح وگفتگو" رادیو گفت‌وگو با اشاره به شعار "با هم برای امنیت و سلامت" که برای هفته نیروی انتظامی انتخاب شده و متناسب با شرایط کشور است، گفت: سلامت و امنیت به قول رسول الله(ص) دو نعمت هستند.

وی ادامه داد: امنیت همچون ظرفی است که تمام فعالیت های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و هر کسب و کاری نیازمند امنیت است که اگر امنیت نباشد، هیچیک از موارد فوق شکل نمی گیرد.

سردار مهری با اشاره به همزمان شدن کرونا و شرایط سربازی در کشور اظهار کرد: دفاع از جان و مال و ناموس کشور، وظیفه هر یک از مردم است و در اجرای قوانین، کلیه اتباع ذکور ایرانی مکلف به انجام خدمت سربازی هستند.

وی در خصوص فرمایش رهبری که خدمت مقدس را خاطرنشان ساخته اند، گفت: رهبری در جایی دیگر خدمت سربازی را جهاد فی سبیل الله دانسته اند و فلسفه وجودی این خدمت نیز، مسئله امنیت است.

سردار مهری با اشاره به الگو بودن کشورمان در هشت سال جنگ تحمیلی و بهره مندی از جوانان در حال خدمت در این دفاع مقدس، گفت: امسال نیز همزمان با کرونا به منظور رعایت پروتکل های بهداشتی تمهیداتی اندیشیدیم و اعلام کردیم بیمارستان های نیروهای مسلح نیازمند پزشک و پرستار است.

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا خاطرنشان کرد: بر این اساس اعلام شد کلیه مشمولینی که قرار است در ماه های بعد اعزام شوند، فراخوان شده و به کمک درمانگاه های نیروهای مسلح آیند و در این میان، پزشکان و پرستاران مشمول، در ششم فروردین 99 تا بیش از 90 درصد در سازمان وظیفه عمومی حاضر شدند؛ در حالیکه بر اساس قانون می توانستند اسفندماه عازم خدمت سربازی شوند.

سردار مهری بار دیگر گره خوردن مسئله امنیت و سلامت را یادآوری کرد و گفت: این عزیزان هم اکنون نیز در حال خدمت هستند؛ لذا جوانانِ ایرانی در هر مسئله ای داوطلبانه حاضر می شوند.

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا همچنین از به کارگیری بیش از 50درصد توان دفاعی و امنیتی کشورمان توسط سربازانِ عزیزِ وظیفه اظهار کرد: سربازان و افراد کادری شهرهای کشور را در حوزه کرونا قرنطینه کردند و برای نیروی انتظامی، برقراری امنیت در هر شرایطی تفاوتی نمی کند.

سردار مهری در رادیو گفت‌وگو خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی 10 خدمت را به مردم ارائه می دهد و یکی از اهداف مهمی که دنبال می کنیم، استفاده از فناوری های نوین است تا مردم سهل تر از خدمات نیروی انتظامی استفاده کنند.

وی افزود: همچنین مهارت آموزی شغلی سربازان در قالب تفاهم‌نامه ای با برخی وزارتخانه ها صورت گرفت و در آینده با شعار "هر سرباز؛ یک شغل" پیش خواهیم رفت.

سردار مهری همچنین از پیش بینی تسهیلات بانکی تا 50 میلیون برای اشتغالزایی سربازان در آینده خبر داد و گفت: امسال کنکور به تاخیر افتاد و تسهیلات ویژه ای را در این ایام توسط سازمان وظیفه عمومی پیش بینی کردیم.

وی با بیان اینکه مشمولان می توانند تا اول آذرماه خدمت سربازی خود را تمدید کنند، اظهار کرد: سردار اشتری دو روز مرخصی تشویقی در هفته نیروی انتظامی برای سربازان در نظر گرفتند. مرخصی استحقاقی نیز به یک ماه در سال افزایش یافته است.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو