صبح و گفت و گو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

جانشین پلیس آگاهی ناجا در رادیو گفت‌وگو: برای تامین امنیت همه بخش‌ها نقش دارند

سردار به‌گذر ضمن تاکید بر ضرورت تامین امنیت برای کشور، آن را یک محصول و تولید برای کشور دانست و اظهار کرد: در تولید امنیت، همه بخش‌های کشور دخالت دارند.

1399/07/29
|
11:45
|

برنامه «صبح و گفتگو» رادیو گفت‌وگو به مناسبت هفته نیروی انتظامی با سردار فرامز به‌گذر جانشین پلیس آگاهی ناجا و سرهنگ شهاب امینی رئیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی ناجا به روی آنتن رفت.

سردار فرامرز به‌گذر با بیان اینکه هفته ناجا با شعار «با هم برای امنیت و سلامت» از 27 مهر آغاز شده است، از اهداف مهم نیروی انتظامی در این هفته گفت و بیان کرد: مهم ترین هدفی که در هفته ناجا داریم ارائه و بیان خدماتی است که در طول سال گذشته به مردم شریف ایران ارائه کردیم. دومین هدف و موضوعی که در هفته ناجا پیگیر هستیم، ارائه مطالبات جهت تامین امنیت پایدار است و سومین هدفی که در هفته ناجا پیگیری می‌کنیم، استماع فرمایشات مردم در تولید امنیت است.

وی به پلیس آگاهی اشاره و اظهار کرد: پلیس آگاهی یکی از تخصصی ترین پلیس‌های ناجا بوده و در جمهوری اسلامی ایران متولی کشف جرم است. تولید امنیت مانند یک ساختمان نیست که از آن بهره برداری و استفاده کنیم زیرا امنیت به صورت لحظه‌ای رصد می‌شود و اگر لحظه‌ای غفلت شود خسارت به بار می‌آورد.

جانشین پلیس آگاهی ناجا، ضمن تاکید بر ضرورت تامین امنیت برای کشور، آن را یک محصول و تولید برای کشور دانست و اظهار کرد: در تولید امنیت، همه بخش‌های کشور دخالت دارند و نقش برخی از ارگان‌ها مانند پلیس و مردم پر رنگ و نقش برخی دیگر کم رنگ است.

وی تاکید کرد: برای تامین امنیت، همه بخش‌ها باید مشارکت کنند تا بتوانیم به امنیت پایدار برسیم و این مهم باید مد نظر همه بخش‌ها قرار گیرد.

در ادامه برنامه سرهنگ شهاب امینی از رویکردی که پلیس در سال‌های اخیر اتخاذ کرده است گفت و بیان کرد: در این رویکرد فاصله بین پلیس و مردم کم می‌شود تا از این طریق مردم در پیشگیری از جرم در گام اول سهیم شوند و در مشارکت با پلیس نیز نقش خود را ایفا کنند و از این رو مجموعه‌های اجتماعی در پلیس تشکیل شد تا روند مشارکت و همکاری با مردم را بتوانیم به صورت سیستماتیک ادامه دهیم.

وی با اشاره به اقدامات مناسبی که در سال‌های گذشته در حوزه پلیس ناجا انجام شده است، اظهار کرد: این اقدامات در راستای کاهش آسیب و کاهش بروز و وقوع جرم بوده است که شامل تولیدات رادیویی و تلویزیونی و همکاری با رسانه‌های مختلف، ارائه هشداری‌های پلیسی و آگاهی سازی و برگزاری نمایشگاه‌های عمومی می‌شود.

رئیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی ناجا بیان کرد: این اداره با اتخاذ روش‌های نرم جذب و جلب مشارکت مردم، تلاش می‌کند تا زمینه‌های کاهش وقوع جرم را رقم بزند و بارها همکاران با حضور در رسانه‌ها، به مردم در خصوص پیشگیری از وقوع جرم هشدارهایی را ارائه کرده‌اند.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو