صبح و گفت و گو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

در گفت و گوی اجتماعی مطرح شد: ارتقای سطح آگاهی حقوقی جامعه مهم ترین هدف معاونت فرهنگی دادگستری است

کارشناس فرهنگ عمومی معاونت فرهنگی دادگستری استان تهران اظهار داشت: عدم آشنایی مردم از حق و حقوق خویش و مباحث حقوقی جامعه باعث شده تا مورد اغفال و سوءاستفاده های حقوقی قرار گیرند.

1396/04/14
|
14:30
|

برنامه "گفت و گوی اجتماعی" با موضوع بررسی عملکرد معاونت فرهنگی دادگستری استان تهران، با حضور لیلا حیدری (کارشناس فرهنگ عمومی معاونت فرهنگی دادگستری استان تهران) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

در این برنامه لیلا حیدری با بیان این که افزایش سطح آگاهی حقوقی جامعه از مهم ترین اهداف معاونت فرهنگی دادگستری استان تهران است، گفت: معاونت فرهنگی دادگستری استان تهران در راستای افزایش سطح آگاهی حقوقی آحاد جامعه دست به برگزاری و ارائه جلسات مشاوره ه ای حقوقی و قضایی رایگان در اماکن عمومی زده است.

وی همچنین در ادامه افزود: معاونت فرهنگی دادگستری تهران با تشکیل جلسات مشاوره در مترو، مساجد، کتابخانه ها و دانشگاه های تهران و انتشار پوسترهای متعدد و بروشورهای حقوقی سعی دارد تا با آگاه سازی مردم از رشد سواستفاده های حقوقی در بین مردم جلوگیری کند.

این کارشناس فرهنگ عمومی معاونت فرهنگی دادگستری استان تهران با بیان این که بسیاری از پرونده های موجود در دادگاه ها ناشی از عدم آگاهی مردم از مباحث حقوقی کشور است، اظهار داشت: عدم آشنایی مردم از حق و حقوق خویش و مباحث حقوقی جامعه باعث شده تا مورد اغفال و سواستفاده های حقوقی قرار گیرند.

وی همچنین در ادامه اضافه کرد: عدم آشنایی مردم با حق و حقوق کارمندی و آپارتمان نشینی از جمله مواردی هستند که حجم پرونده های ورودی به دادگاه ها را افزایش داده است.

لیلا حیدری در خصوص مستند «عدالت خانه»، توضیح داد: فیلم مستند «عدالت خانه» یکی از نمونه فیلم هایی است که قوه قضاییه با همکاری صدا و سیما و با حضور چهره های شاخص قوه قضاییه در راستای ارتقای دانش حقوقی مردم جامعه تهیه کرده است.دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو