صبح و گفت‌وگو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

در حوزه "دختران" فقط شعار داده ایم

دبیر کمیسیون فرهنگی مجلس در رادیو گفت وگو، با انتقاد از شعار زدگی در حوزه زنان و دختران تاکید کرد تا رسیدن به نقطه مطلوب راه زیادی داریم.

1400/03/22
|
10:57
|

زهره سادات لاجوردی در ارتباط زنده با برنامه "صبح وگفتگو" در رابطه با اقدامات مثبت صورت گرفته در حوزه دختران اظهار کرد: ابتدا درباره حضرت معصومه (س) شروع می‌کنم‌که در روایت آمده است هر کسی که ایشان را زیارت کند و حق ایشان را بشناسد، بهشت بر او واجب خواهد شد.

عضو کمیسیون زنان و خانواده مجلس ادامه داد: فرهنگ ایرانی برای دختران ارزش بالایی قائل است چراکه دختران در آینده مادرانی خواهند بود که تربیت از دامان‌شان آغاز می‌شود.

لاجوردی با انتقاد از وضع موجودِ شعارزده که کمتر به سمت عمل می‌رویم، گفت: هرچه برای اعطلای جایگاه زنان و دختران سرمایه گذاری کنیم، اثر آن هدر نمی‌رود و ثمره آن را در تربیت فرزندان کشور خواهیم دید.

این نماینده مجلس با بیان اینکه درباره کارهای انجام شده، دختران به صورت قشری جداگانه دیده نشده‌اند، افزود: کارها آنطور که باید صورت می‌گرفت، انجام نشده است؛ خاصه در مباحث فرهنگی که جای کار هنوز بسیار است.

لاجوردی در این مصاحبه کوتاه رادیویی ضمن بزرگداشت روز ولادت حضرت معصومه (س) با اعلام اینکه قدری به مقوله دختر توجه شده ولی هنوز جای کار بسیاری وجود دارد، گفت: هنوز کارهای مورد نظر صورت نگرفته است.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو