صبح و گفت‌وگو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

رئیس اتحادیه قنادان تهران خبر داد: قیمت هر کیلو شیرینی تر، 78 هزار تومان برای واحدهای درجه یک

بهره مند گفت: شیرینی تر برای واحدهای درجه 1، 78 هزار تومان و برای واحدهای درجه 2، 60 هزار تومان و همچنین شیرینی دانمارکی برای واحدهای درجه 1، کیلویی 65 هزار تومان و برای واحدهای درجه 2، 50 هزار تومان به فروش می رسد.

1400/08/19
|
13:01
|

علی بهره مند، رئیس اتحادیه قنادان تهران در برنامه «صبح و گفتگو» در مورد بازار شیرینی گفت: با توجه به مشکلات صنف قنادان در مواد اولیه و نوسان قیمت آن اما مواد اولیه به وفور در کشور هست اما به دلیل عدم نظارت ناچار هستیم مواد اولیه را از بازار آزاد تهیه کنیم.

وی افزود: وقتی شرکت مستقیما مواد اولیه به تولیدکننده بدهد قیمت کمتر می شود اما متاسفانه کمبود روغن و شکر داریم.

رئیس اتحادیه قنادان تهران اظهار کرد: کارخانه به تولیدکنندگان مواد اولیه را مستقیم نمی دهند و قنادان باید مواد اولیه را از بنکدار تهیه کنند در حالی که کارخانه باید به تولیدکننده بدهد تا ما توزیع کنیم و این مصداق بازار سیاه است.

بهره مند در رادیوگفت و گو افزایش قیمت شیرینی را به دلیل افزایش قیمت مواد اولیه دانست و گفت: این افزایش قیمت به ضرر قنادان است چرا که با کاهش فروش و عدم استقبال مواجهیم؛ نسبت به سالهای قبل کلی فروش ما کاهش یافته است.

وی یادآور شد: شیرینی تر برای واحدهای درجه 1، 78 هزار تومان و برای واحدهای درجه 2، 60 هزار تومان به فروش می رسد؛ هر واحد قنادی کارت درجه بندی دارد و باید در دید عموم قرار گرفته باشد؛ همچنین شیرینی دانمارکی برای واحدهای درجه 1، کیلویی 65 هزار تومان و برای واحدهای درجه 2، 50 هزار تومان، شیرینی زبان 65 و 50 هزار تومان، کیک یزدی 49 و 39 هزار تومان قیمت مصوب شده دارد.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو